EGM Polis Akademisi Başkanlığı 45 Bin PÖH POMEM ve PMYO Alımı Yapacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı 2018 ve 2019 yıllarında toplam 45 bin PÖH, POMEM ve PMYO alımı yapacak. Söz konusu alımlar hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Emniyet Personeli 06.11.2018, 11:17 Batuhan
EGM Polis Akademisi Başkanlığı 45 Bin PÖH POMEM ve PMYO Alımı Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı polis alımlarına ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunmuş ve polis alımı bekleyen adaylara müjdeli haberler vermişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun polis alımlarına ilişkin yaptığı açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında emniyet teşkilatının kadrosunun güçlendirilmesi amacı ile polis alımlarının devam edeceğini vurgulayarak EGM bünyesine yapılacak olan polis alımlarına ilişkin alımların 35 bin olacağını 2018 yılı için de 10 bin polis alımı olacağını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 25 bin 500 kişilik daha alım planladıklarını önümüzdeki yıl da 35 bin yeni öğrenci alımı yapılacağını vurgulamıştı.

KADIN PÖH ALIMI DA YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Özel Harekat alımları hakkında da değerlendirmeler de bulunmuştu. Bakan Soylu bir önceki PÖH alımına 285 bin kişinin başvuru yaptığını ifade ederek bundan sonraki PÖH alımlarda kadınlara da hak verileceğini belirtti. 

45 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK

Bugüne kadar Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 20 bin POMEM polis alımı gerçekleştirildi. Bunun dışında PMYO kapsamında 2500 polis alımı ve PAEM 3 bin komiser yardımcısı alımı yapıldı. 2018 yılı için 10 bin polis alım ilanı bekleniyor ve 2019 yılının genelinde toplam 35 bin polis alımı yapılacaktır.

Peki size göre Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımları hangi branşlarda gerçekleştirilmelidir? Genel şartlar nasıl olmalıdır? Yaş ve eğitim şartı hakkında düzenleme yapılmalı mıdır? Görüş ve taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (90)
zafer 9 ay önce
herkes adamını alıyor Bn 4 sefer girdim bu sınavlara sözlüde elen. sebebi yok itiraz yok boy sınırı 1.70. Ve Bnm yanımdaki çocuk 1.63 . o her aşamayı geçti. Bn köylü çocuğuyum eller gibi dayimiz yook Bn o çocuğu bi omzuma alırım o çantayı silahıda diğer omzuma alıp o görevi yaparım. Hak yiyenlerin yüce Allahtan isteğim canından bulsun .
Gökhan AKBAŞ 9 ay önce
Pomem için 32 yaş müjdesi bekliyoruz lütfen bizlerin bu mağduriyetini dikkate alsınlar
Mahmutt 9 ay önce
Yaş şartı ile ilgili bişeyler yapılmazsa bir jenerasyon yok olacakkk
Ömr 9 ay önce
Tek isteğimiz lise mezunlarıda alınmalı
Gül 9 ay önce
Önlisans puanı da lisans puanıyla aynı olsun lutfen tek dılegımız bu
Yusuf 9 ay önce
Lise mezunu polis özel harekat olsun Sayın Bakanım nolur son bi şans daha istiyoruz
Yunus altuntaş 9 ay önce
lise mezunu kppssiz poh alimini bekliyoruz sayin bakanim
Ayşegül 9 ay önce
kpss puanı olmasın polis ve asker alımlarında... bu kpss önümüzü kapatıyor resmen..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın