EGM Polis Akademisi Başkanlığı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurları 2019 Yılı Uzaktan Eğitim Program Tarihleri Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarına Yönelik İlk Derece Amirlik Eğitimi Uzaktan Eğitim Programına İlişkin Duyuru yayımlandı ve uzaktan eğitim programına ait tarihler açıklandı.

EGM Polis Akademisi Başkanlığı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurları 2019 Yılı Uzaktan Eğitim Program Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi tarafıdnan Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimine Giriş Şartları, Sınav ve Eğitimine İlişkin Usul ve Esasların belirlendiği açıklandı ve sözlü sınavlarda başarılı olan Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurları uzaktan eğitim alabilecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"Emniyet Teşkilatında görevli Başpolis Memuru ile Kıdemli Başpolis Memurlarının Komiser Yardımcılığı rütbesine yükselmesine ait iş ve işlemler, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununa 18/10/2018 tarih ve 7148 sayı ile eklenen Geçici 29 uncu maddesinin “…Adaylarda aranacak diğer nitelikler, sınavlara ve ilk derece amirlik eğitimine ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça düzenlenir…” hükmü doğrultusunda, 10/01/2019 tarihli Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimine Giriş Şartları, Sınav ve Eğitimine İlişkin Usul ve Esaslar ile gerekli düzenlemeler yapılmıştır. 

Bu doğrultuda, sözlü sınavda başarılı olan adayların katılacağı 15-28 Haziran 2019 tarihindeki uzaktan eğitim programı 26 Haziran – 09 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. " ifadeleri yer aldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Buse
Buse - 2 hafta Önce

Yaş önemli olmamalı yaş sınırı getirmişlerdir

Buse
Buse - 2 hafta Önce

Yaş önemli olmamalı yaş sınırı getirmişlerdir

Ali un
Ali un - 2 hafta Önce

Fetöcü istilasında icat edilmiş bu kirli tezgahta suçu günahı olmayan baș polislere sözüm yok. Yanlız meslekte dirsek curutmuslere de yeni düzen bir el atsın. 3ayda haftasonu eğitim alan caylaklarin caka satarak komiserlik yapması zaten teşkilata ikinci bir feto darbesi gibi oldu. Hani nerde Ahde vefa. Sicili temiz liyakat tam ve fetoye maruz kaldığı halde dik durmuş olanlara minnetiniz nerede. Hainler için sözüm Asker satarken yurdu, kora kör savaşan polislere hiç mi vefaniz yok. Allah biliyor siz kulak tıkıyor göz kaçırıyorsunuz öyle mi???

Savaş
Savaş - 2 hafta Önce

Çok yazık egm yetişmiş adamları kullanmıyor neden 45 vs...

baspolis
baspolis - 2 hafta Önce

yaş sinıri konulması gereksiz. mahkeme iptal eder yakında. diğerleri ne olacak ki

Ahmet AYVAZ
Ahmet AYVAZ - 2 hafta Önce

Geçici 29 madde kaldırılıp tüm Başpolislerin komiser yardımcılığı na atanması gerekir

Namet Yılmaz
Namet Yılmaz - 2 hafta Önce

Tek hayalim polis olmak

Osman
Osman - 2 hafta Önce

Emniyet teşkilatının en büyük hatası teşkilat içerisindeki bu baş polis uygulamasını başlamakla birlikte mesleği tisiplinden uzaklaştırmak memurlar arasındaki birbirisini üsdlere karşı basitleştirmek den öde bir işe yaramamiştir,. rütbeliler de tüm yükü bu baş polislere yüklemektedir. Eğitimleri tamamen zayıf kişilerdir tamamen gayirmaci usulü birer baş polislik almışlardır. Bu uygulamanın iptal edilmesi ve akademide tamamen eğitilip eğitimli amirler yetiştirilmesi disiplin olmalı ve en az komiser yardımcısı rütbesinde olmalıdır. Baş polisleri de o rütbeden emekli oluncaya kadar kullanmalıdır. Zamanında yanlış bir uygulamadır sonlantirilmalidir. Ben yaş hattindenden emekli bir polis MEMURUYUM baş polis memuru sınavınada girmedim memur memurdur, ha baş polis ha kıdemli baş polis fark etmez eski sistemde polis memurları daha çok mesleğine Özenirdi baş polis işlemi moralsizlik meydana getirir meslekde kime sorarsan sor. Bu cevabı verir. Saygılarımla.