EGM Polis Akademisi Başkanlığı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurları 2019 Yılı Uzaktan Eğitim Program Tarihleri Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarına Yönelik İlk Derece Amirlik Eğitimi Uzaktan Eğitim Programına İlişkin Duyuru yayımlandı ve uzaktan eğitim programına ait tarihler açıklandı.

Emniyet Personeli 11.06.2019, 15:46
EGM Polis Akademisi Başkanlığı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurları 2019 Yılı Uzaktan Eğitim Program Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi tarafıdnan Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimine Giriş Şartları, Sınav ve Eğitimine İlişkin Usul ve Esasların belirlendiği açıklandı ve sözlü sınavlarda başarılı olan Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurları uzaktan eğitim alabilecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"Emniyet Teşkilatında görevli Başpolis Memuru ile Kıdemli Başpolis Memurlarının Komiser Yardımcılığı rütbesine yükselmesine ait iş ve işlemler, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununa 18/10/2018 tarih ve 7148 sayı ile eklenen Geçici 29 uncu maddesinin “…Adaylarda aranacak diğer nitelikler, sınavlara ve ilk derece amirlik eğitimine ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça düzenlenir…” hükmü doğrultusunda, 10/01/2019 tarihli Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimine Giriş Şartları, Sınav ve Eğitimine İlişkin Usul ve Esaslar ile gerekli düzenlemeler yapılmıştır. 

Bu doğrultuda, sözlü sınavda başarılı olan adayların katılacağı 15-28 Haziran 2019 tarihindeki uzaktan eğitim programı 26 Haziran – 09 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. " ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (16)
Ali un 6 ay önce
Fetöcü istilasında icat edilmiş bu kirli tezgahta suçu günahı olmayan baș polislere sözüm yok. Yanlız meslekte dirsek curutmuslere de yeni düzen bir el atsın. 3ayda haftasonu eğitim alan caylaklarin caka satarak komiserlik yapması zaten teşkilata ikinci bir feto darbesi gibi oldu. Hani nerde Ahde vefa. Sicili temiz liyakat tam ve fetoye maruz kaldığı halde dik durmuş olanlara minnetiniz nerede. Hainler için sözüm Asker satarken yurdu, kora kör savaşan polislere hiç mi vefaniz yok. Allah biliyor siz kulak tıkıyor göz kaçırıyorsunuz öyle mi???
Savaş 6 ay önce
Çok yazık egm yetişmiş adamları kullanmıyor neden 45 vs...
baspolis 6 ay önce
yaş sinıri konulması gereksiz. mahkeme iptal eder yakında. diğerleri ne olacak ki
Ahmet AYVAZ 6 ay önce
Geçici 29 madde kaldırılıp tüm Başpolislerin komiser yardımcılığı na atanması gerekir
Buse 6 ay önce
Yaş önemli olmamalı yaş sınırı getirmişlerdir
Buse 6 ay önce
Yaş önemli olmamalı yaş sınırı getirmişlerdir
Namet Yılmaz 6 ay önce
Tek hayalim polis olmak
Kosovalı 6 ay önce
5 - 6 yıldır teşkilatta Başpolis, Kdm. Başpolis olarak görev yapan arkadaşıma bütün yükü yükle, o da bu görevi titizlikle, azimle yerine getirsin...
Ancak; Komiser Yrd. olmaları için yaş ve sınav şartı getir.
Son derece yanlış ve sakıncalı bir uygulama. Tümünü, toptan Kom. Yrd. yaptık deyin olsun bitsin. Bence hakettiler.
Olmaz demeyin, bal gibide olur. Selam ve dua
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın