EGM Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu Yayımlandı! 2019 EGM POMEM PMYO

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve PMYO ve POMEM eğitim sonu sınav duyurusuna yer verildi... Söz konusu sınavların Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde düzenleneceği bildirildi. PMYO ve POMEM eğitim sonu sınavına girecekler adayların belirtilen tarih ve saatte sınav merkezinde olması talep edilmektedir.

Emniyet Personeli 05.07.2019, 15:50
EGM Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu Yayımlandı! 2019 EGM POMEM PMYO

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) eğitim sonu sınav duyurusu yayımlandı.

Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olanların disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri (v.b farklı sebeplerle) tamamlanan adayların sınav tarihi açıklandı.

3 Haziran 2015 tarihinde yayımlanan 29375 Sayılı Resmi Gazete'de bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği kapsamına göre sınavların 22 Temmuz 2019 tarihinde sınavın düzenleneceği duyuruldu.

PMYO ve POMEM sınav tarihleri ise;

PMYO mezunları için saat:09.30

POMEM mezunları için saat: 10.00

olarak açıklandı ve sınava gireceklerin belirlenen yer ve zamanda hazır olmaları talep edildi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olup, değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde  22 Temmuz 2019 tarihinde PMYO mezunları için saat:09.30’da, POMEM mezunları için saat: 10.00’da yapılacaktır." denildi. 

Yorumlar (5)
Hayrettin 2 ay önce
Lise mezunu dişardan özel harekat alimlatri olsa bu yil yaşsorunuda çozmediniz içişleri bakanimiz bi çok konuda söz verdi ama hiç biri hal olmadi her şey seçime kadarmiş.
Elif melikenur 2 ay önce
lutfen son senemiz bizide alsaniz keske uni sinavina orda hazirlaniriz
Selen 2 ay önce
Merhaba lisans mezunuyum ama ortaöğretim kpss puanım var.polislige başvuru yapabilirmiyim
Tuğba 2 ay önce
Şu önlisans mezunlari için de kpss puanı 60 üstü olmalı haksizlik
Tuğba 2 ay önce
Şu önlisans mezunlari için de kpss puanı 60 üstü olmalı