Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 35 Bin Polis Alımı Yapacak ! Eğitim ve Yaş Şartı Detayları

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 35 bin polis alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımına ilişkin yaş ve eğitim şartına ilişkin genel şartların detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 35 Bin Polis Alımı Yapacak ! Eğitim ve Yaş Şartı Detayları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımlarının devam edeceğini belirtti. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre polis alımlarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyuucularımızla paylaşıyoruz. 

35 BİN POLİS ALINACAK

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacğaını ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Alımların 2019 yılı için farklı farklı ilanlar şeklinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 

Polis alımları hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Bunun yanı sıra yayımlanacak olan polis alım ilanlarında genel şartların nasıl olacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Bundan dolayı bir önceki polis alımındaki genel şaratları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER
ÖMER - 6 ay Önce

Kpss şartı kalksın lütfen...

ÖMER
ÖMER - 6 ay Önce

Kpss şartı kalksın

Ömer
Ömer - 6 ay Önce

Kpss şartı kalksın lütfen...

yaşşşşşş
yaşşşşşş - 6 ay Önce

yaş 35 olsun lütfen bildirin :((((((

Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

Kpss kalksin bu iyiliği yapin

yetersiz bakiye
yetersiz bakiye - 6 ay Önce

Yaş şartı en az 35'e çekilmeli. 60 yaşında emekli oluyorsun, 30 yaşından sonra devlette iş bulamıyorsun. Fiziki yeterliliği varsa bir insan 40 yaşında da polis olabilmeli. Yaş sınırlaması hiç adil değil.

Özkan
Özkan - 6 ay Önce

yaş neden hep engel oluyor bizlere..

Başak
Başak - 6 ay Önce

Lütfen on lisans kpss düşürülsun yalvaririm 60 olsun