Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 81 İlde Güven Masası Uygulamasını Hayata Geçirdi!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) vatandaşların güvenlik hizmetlerinin daha iyi şekilde karşılanabilmesi adına 3 bin kadın polis alımı yapmıştı. EGM 81 ilde güven masaları uygulamasını hayata geçirdi. İşte Polis Merkezi Amirlikleri'nde oluşturulan Güven Masası uygulaması detayları.

Emniyet Personeli 22.07.2019, 21:21 22.07.2019, 21:41
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 81 İlde Güven Masası Uygulamasını Hayata Geçirdi!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan yazılı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında Türkiye'de 81 ilde 700 Polis Merkezi Amirliği'nde 'Güven Masası' uygulamasının hayata geçirildiği açıklandı.

Polis merkezine gelen vatandaşlara verilen hizmetlerin kolaylaştırılması ve hizmet hızlılığı için güven masası uygulaması hayata geçirildi.

Vatandaşların ihbarları, şikayetleri ve sorunları alınmaya başladı. Vatandaşların taleplerine etkili ve hızlı çözüm üretilmesi açısından güven masaları, hem polis merkezi hem de polis merkezi dışındaki iş ve işlemler hakkında yönlendirme yapmaktadır.

GÜVEN MASALARI 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERECEK

Güven masaları 81 ilde 7 gün 24 saat esasına göre hizmet verecektir ve güven masalarında görev yapan polislerin Güven Masası ve Polis Merkezi Amirliği Davranış İlkeleri kapsamına uygun olarak hizmet vereceği bildirildi.

Yorumlar (0)