Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) PÖH 10 Bin Polis Memuru Alımı Genel Şartları Nasıl Olacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aktardıklarına göre Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde 10 bin polis alımı yapılacak. Bu alımların PÖH branşında yapılması talep ediliyor. Peki genel şartlar nasıl olacak? Kamu Personel alımı ile ilgili ayrıntılar haberimizde..

Emniyet Personeli 23.11.2018, 00:23 23.11.2018, 01:29 Batuhan
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) PÖH 10 Bin Polis Memuru Alımı Genel Şartları Nasıl Olacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis alımları gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre polis alımları devam edecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacğaını ifade etti.

PÖH ALIMI BEKLENİYOR

PÖH alımı hakkında değerlendirmelerde de bulunan İçişleri Baknaı Süleyman Soylu kadın PÖH alımı yapılacağını da vurgulamıştı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarının ardından adaylar tarafından polis alımı beklenmeye başladı. Ayrıca adaylar polis alımlarının PÖH branşında yapılmasını talep ediyorlar. Peki PÖH alım ilanı yayımlandığında genel şartlar nasıl olacak? 

GENEL ŞARTLAR

Bir önceki Emniyet Genel Müdürlüğü PÖH alımındaki genel şartlara göre muhtemel genel şartları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Yorumlar (80)
İsmahan 9 ay önce
Lütfen artık alımlar olsun lise mezunlarına da KPSS siz bi şans verin
Buse 9 ay önce
Kpss şartı olmasın
Erdoğan 9 ay önce
Lise mezunu olsun KPSS şartı olmasın.
özlem 9 ay önce
2016 dan beri bekliyoruz. kadın alımı olsun lütfen
Meryem 9 ay önce
Olucak ya da olmayacak denilsin artık. Belirsizlik çok kötü. En azından ufak bir duyuru. Bu çok zor bişiy değil. !!!
Pöh adayı 9 ay önce
Kpss şartsiz lise mezunu pöh alimi olur inşAllah
Volkan 9 ay önce
Kpss sartsiz lise mezunu alim olsun aylardir alim yapilmasini bekliyorum be benim gibi birsuru insan var alim olmasini bekleyen
Mehmet 9 ay önce
Kpss şartsız lise mezunu olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın