Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2019 Yılı Polis Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada 2019 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde toplamda 35 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından adaylar tarafından 2019 yılı PÖH alımının ne zaman yapılacağı araştırılıyor.

Emniyet Personeli 19.12.2018, 13:30
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2019 Yılı Polis Alımı

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı en son 19. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında 10 bin kişilik öğrenci alınarak yapıldı. 

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini devam ettiren Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) açık olduğu tespit edilen kadrolar için polis alımları gerçekleştirmektedir. Polis alımı ilanları Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanmakta, Devlet Personel Başkanlığı tarafından planlanmakta, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onayından sonra Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden duyurulmaktadır. 

2019 Yılı PÖH Alımları

PÖH (Polis Özel Harekat) alımları ile ilgili bir çok kaynaktan bir çok söylem ve haber görmüş olabilirsiniz. Fakat bu haberler gerçeği yansıtmıyor. 2019 yılında PÖH alımları yapılıp yapılmayacağı maalesef belirsizliğini koruyor. Türkiye'nin her yerinden vatansever gençler yeni PÖH alımı bekliyor.

Adaylar alımların lise mezuniyetine göre yapılmasını talep ediyor. Ancak böyle bir personel alımı PÖH tarihinde ilk kez yapılmıştı ve devamında yapılmayacağı tahmin ediliyor. 24. dönemde de PÖH alımların olmayacağı ve meslek içinden alımların gerçekleştirileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan PÖH ihtiyacı 10 bin 700 olarak belirtilmişti.

PÖH yaş şartı kaçtır?

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olanlar Polis Özel Harekat başvurusunda bulunabilirler.

2017 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1990 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

2018 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

ADAYLARDA ARANILACAK NİTELİKLER

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM'lere başvuru yapacak adaylardan,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar),

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

2019 yılı PÖH alımının ne zaman yapılacağı kesinleşmedi. 

Yorumlar (19)
Elif 13 ay önce
Bayan alım olmasını istiyoruz
büşra 13 ay önce
Kpssiz olsun lütfen
Mustafa 13 ay önce
Bu pöh ne zaman başvuru yapıcak bilgisi olan varmı lise denginden
Eddu 13 ay önce
Bayan alımıda yapılsın lütfen
Mehmet 13 ay önce
Bu alımlar 2019 da mı başlayacak yoksa bu ayın sonunda mı
Seda 13 ay önce
Bayan alımıda olsun
Canan 13 ay önce
Bayan alımıda olsun
buket 13 ay önce
Lütfen kpssli ise kpss puanı 55 olsun duyun sesimizi ve tarih de verin artık
Hıdır 13 ay önce
Onu geçeceksin baboş
can 13 ay önce
23. pomem süreci ne zaman bitecek acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın