Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Üzerinden POMEM Eğitim Sonu Sınavı Duyurusu Yayımlandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden "https://www.pa.edu.tr" yeni bir duyuru yayımlandı ve 2019 yılı POMEM eğitim sonu sınavı duyurusuna yer verildi. EGM POMEM eğitim sonu sınav tarihi açıklandı. Buna göre Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı rütbelerine atanacaklar için yapılacak sınav tarihi belli oldu.

Emniyet Personeli 16.08.2019, 17:22
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Üzerinden POMEM Eğitim Sonu Sınavı Duyurusu Yayımlandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı polis memuru ve komiser yardımcısı için 2019 yılı Eylül ayında düzenlenecek POMEM eğitim sonu sınav duyurusu yayımlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığına ait resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda "Pomem Eğitim Sonu Sınavı" tarihi belli oldu.

Buna göre POMEM eğitim sonu sınav tarihinin 4 Eylül 2019 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı olarak atanacak adaylar girecekler POMEM sınavı için belirtilen yer ve tarihte bulunmak zorundadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı web adresinden yayımlanan resmi duyuruda ise;

"03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 19/1-3. Dönem Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları;

04 Eylül 2019 tarihinde öğrenim gördükleri Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılacaktır.

Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur." denildi.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)