Emniyette Yeni Proje Başladı: EGM'ye 3 Bin Yeni Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 81 ilimizde 700 polis merkez amirliğinde 'Güven masası' uygulaması hayata geçirildi. Bu güven masası uygulaması kapsamında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3 bin yeni polis alımı yapılacağını ifade etti.

Emniyet Personeli 23.07.2019, 08:17
Emniyette Yeni Proje Başladı: EGM'ye 3 Bin Yeni Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 81 ilimizde 700 polis merkez amirliğinde 'Güven masası' uygulaması hayata geçirildi. Bu güven masası uygulaması kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili olarak İçişeri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada güven masası uygulaması sayesinde vatandaşların, şikayet, ihbar ve sorunlarını hızlıca dile getirebileceği, taleplere etkin ve hızlı karşılık alabildiği belirtilirken, ayrıca güven masalarında hem polis merkezi amirlikleri hem de dışındaki işlemlerle ilgili bilgilendirme yönlendirme hizmetinin sunulduğu ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda güven masası kapsamında kadın polis alımı için ilana çıkılmıştı. Bu ilanda lisans mezunları için 2 bin 500 ve ön lisans mezunları için 500 kontenjan ayrılmıştı.

Bu konuya ilişkin olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Türkiye'ye yönelik 3 bin kadın polis alımı yapılacağını ifade etti.

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun polis alımı hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

"Yepyeni adımlar atıyoruz. İstanbul'a Allah nasip ederse 30 tane daha polis merkezi amirliği, karakol, 2'de jandarma, toplam 32 tane daha artırıyoruz. Attığımız bir önemli adım daha var. O da 'Güven Masası'. Karakollarımızda bir 'Güven Masası' oluşturacağız.

Buraya tüm Türkiye'ye yönelik 3 bin kadın polisimizi alacağız. Onları da iyi eğiteceğiz. Ve vatandaşımız karakolumuza girdiği andan itibaren kadın polislerimizle ve onların yönlendirmeleriyle karşı karşıya kalacaklar. Onun için daha geçen gün mezun olan 2 bin 500 evladımızın 2 binini İstanbul'a verdik.

Önümüzdeki günlerde Ağustos sonunda yaklaşık 3 bin ile bin 500 arası daha vereceğiz. Bu 3 bin kadın polisimizden, İstanbul'daki karakollarımıza vereceğiz"

Polis alımı hakkında herhangi bir gelişme olduğunda veya ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (12)
Harun 1 ay önce
Soylu seni çok severdim ama hiç pöh olmayacak kişileri torpille pöh yaptın gözümün önünde aldın isimleri bizlerde hep yaştan kaybettik
Yasin 1 ay önce
Alımlarda Yaş şartı 35 olsun herkes rahat etsin
Derya 1 ay önce
Bence bu kadar işsizlik varken 40 olsun
SEDAT 1 ay önce
YA ARKADAŞ HEP POLİS BEKÇİ HEMŞİRE ALINIYOR KAMUYA !!!
YÖK E DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE 5 KİŞİLİK İŞE 1 KİŞİYE YIKIYORLAR.. ACİLEN İŞÇİ VE MEMUR ALINMALI KAMU ÜNİVERSİTELERİNE.. ÜNİVERSİTELERDE PERSONEL AÇIĞI VAR..
Oya 1 ay önce
Lise mezunları için alınacak polis taban puanı çok yüksek zaten 260 ham puan alan bir öğrenci polislik tercih etmez Süleyman Soyluya saygilar
Bayram 1 ay önce
Merhaba
Seher 1 ay önce
Lise mezunlarıda başvuru yapabiliyor mu acaba
Gül 1 ay önce
Lise mezunu alınıyor mu kpss puan isteniliyor mu?
Gül 1 ay önce
Lise mezunu alınıyor mu? Kpss puan isteniliyor mu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın