En Az Ön Lisans Mezunu 13 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak?Sizce Nitelikler Nasıl Olmalıdır?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda 13 bin polis alımı yapılacağı ifade edildi. Peki şartlar nasıl olacak? Sizce nasıl olmalıdır?

En Az Ön Lisans Mezunu 13 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak?Sizce Nitelikler Nasıl Olmalıdır?

694 sayılı KHK ile Ön Lisans mezunlarına polis olma yolu açıldı. Yayımlanan  KHK'da alım yapılacak sayının sadece yüzde 20'si kadar Ön Lisans mezunu polis alımının yapılacağı ifade edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan KHK'da Ön Lisans mezunlarına polislik yolunun açılmasına ilişkin yayımlanan madde şöyle oldu;

MADDE 14- 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin ikinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Toplam kontenjanın %20'sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda Ön Lisans mezunu da bu fıkrada belirtilen usule uygun olarak polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir."

13 BİN POLİS ALINACAK

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından konu ile ilgili olarak bir duyuru yayımlandı ve 13 bin en az Ön Lisans mezunu polis alımının yapılacağı belirtildi. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 1.800 Ön Lisans mezunu erkek 200 Ön Lisans mezunu kadın, 10.000 Lisans mezunu erkek ve 1.000 Lisans mezunu kadın polis alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR NASIL OLACAK? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurunun ardından adaylar genel şartların nasıl olacağını araştırmaya başladılar. Polis alımında önceki şartlara göre KPSS'den 70 puan alma şartı ve yaş şartı bulunuyordu.

Adaylar yaş şartının enetilmesini ve KPSS şartının düşürülmesini talep ediyorlar. Peki size göre şartlar nasıl olmalıdır? Sayfanın alt kısmından yorum yaparak taleplerinizi belirtebilirsiniz.

Polis alım ilanı yayımlandığında kamupersoneli.net olarak adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike
Melike - 2 yıl Önce

Önlisansta Lisansta kpss 60 olmalı herkes başvuru yapabilmelidir bu her Türk gencinin hakkıdır. Elenen insanlar spor veya sözlü mülakattan elenir zaten ama gönülden isteyen herkes şansını denemelidir.

İbrahimm
İbrahimm - 2 yıl Önce

Enaz 55 olmalı

Polat
Polat - 2 yıl Önce

pomem icin önlisans kpss 60 olmali. Lisanslar la esit olmali. hakkimiz yenmemeli.

Fatoş
Fatoş - 2 yıl Önce

60 olmalı puan .

Polis önlisans
Polis önlisans - 2 yıl Önce

Önlisans İn alımı çok az olduğu için ve geçen yıl ki önlisans sınavının lisanstan daha zor olduğu için 60 ya da 65 olmalı .. seneye yükseltebilirler.. ama bu yıl ilk defa umut ışığı doğduğu için önlisanslara esnetilmeli şartlar

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

55 olmali insanlar basvurabilsin herkese bir umut dogabilsin

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Yaş Sınırı esnetilmeli kpss şartı 70 olmalıdır

Selçuk
Selçuk - 2 yıl Önce

Önlisans kpss lisans dan zormu okumuş insanlarsınız cahilce konuşmayın lisans zor lisans kpss55 cünki gecen60 dı başvuru yetersiz oldu ,önlisans 70olmalı mezun fazla alım az ve kpss kolay