banner731

İçişleri Bakan Soylu Müjdeledi! 25. Dönem POMEM PMYO EGM Polis Alımında KPSS Puanı Düşecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu NTV'de katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 25. Dönem POMEM PMYO polis alımı kapsamında KPSS puanının düşeceğini belirtti. Bakan Soylu önlisans mezunu adaylar arasında polis alımında baraj puanında esnetme yapacaklarını belirtti. İşte Bakan Soylu'nun açıklamaları...

Emniyet Personeli 24.07.2019, 15:52 24.07.2019, 16:04
İçişleri Bakan Soylu Müjdeledi! 25. Dönem POMEM PMYO EGM Polis Alımında KPSS Puanı Düşecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu NTV'de katıldığı canlı yayında 25. Dönem POMEM PMYO EGM polis alımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Polis olmak isteyenler tarafından merak edilen KPSS baraj puanı hakkında müjdeli haberi veren Bakan Soylu önlisans mezunu adaylar arasından polis alımında KPSS puanının düşebileceğini belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun EGM polis alımı hakkında yaptığı açıklamaları şu şekildedir;:

PÖH VE BEKÇİ AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz yıllarda 10 bin özel harekatçı alımına 300 bin aday başvurdu. 8500 bekçi alımına 280 bin kişi başvurdu. Üst düzey bir tercih var Devlete.

EĞİTİM DÜZENLEMESİ

Bu tercihler sonrasında elemeler oluyor, yazılı, spor testleri, mülakatlar oluyor. Bir takım kriterlerimiz var. Polis alırken 2 yıllık MYO bu dönem geldi. Bu arada biz polis eğitimini 4 aydan 6 aya ve daha sonra da 8 aya çıkaracağız.

POLİS ALIMI KPSS ŞARTI

Polis alımında çok talep var diye, önlisans mezunları için taban puanı 70 yapmıştık ama değerlendiriyoruz. Muhtemelen 65'e indireceğiz.

BOY ŞARTINDA KÖTÜ HABER

Ancak diğer kriterlerden olan boy konusunda esnetme yapmayacağız. Uluslararası standartlar var burada. 1,62'ye indirsek 1,58 istenecek, 1,55 istenecek bunun sonu yok.

KISMİ RENK KÖRLÜĞÜ

Kısmi renk körlüğünde ise bana da çok talep geldi. Seçimler sırasında sahada olduğumuz için bu talepleri değerlendirdik. Arkadaşlar açlılıyor, dünyada durum nasıl, Avrupada durum nasıl diye. Bir değerlendirme yapacağız. Yeni alımları yetişir mi, bilemiyorum, çalışıyoruz.

Yorumlar (45)
Ayse 4 ay önce
Lisans mezunlarina ne olacak peki bosuna mi okuduk 4 yilligi okumasak daha iyiydi...
SERKAN 4 ay önce
SEN LİSANSS DİPLOMANI POLİS OLMAK İÇNMİ ALDIN SENİN GİBİ MALLAR ZATEN BİYERİ KAZANAMIYO SONRA UNİYİ POLİS OLMAK İÇİN BİTİRİYOR
Mucahit 4 ay önce
Yasi yukseltin yasii
Ayz 4 ay önce
Allah için ön lisansı 60 yapın ya ne mantıksızlık bu
olmamalı 4 ay önce
70 bile az. seneye bende gireceğim ön lisans kpss. ayıptır yapmayın!
Misafir 4 ay önce
Kpss 65 inmesi gayet mantıklı ve adil bi karar teşekkürler sayın bakanımm
Sultan CANTEKİN 4 ay önce
Haksızlık.. . .
Lisans mezunlarına da bir ayrıcalık yapılmalı . 4 yıllık okuduğumuz elimizde patlıyor.
olmamalı 4 ay önce
BİR ÖN LİSANS MEZUNU OLARAK SENEYE GİRECEĞİM VE KPSS PUANININ DÜŞMESİNİ İSTEMİYORUM! ZERRE MANTIĞI YOK. ZATEN ALIM AZ KATILIM ÇOK. O ZAMAN MÜLAKAT ETKİSİ DÜŞMELİ. ÇÜNKÜ PUANIN HİÇBİR ETKİSİ KALMIYOR DAYISI OLAN GİRER
Bir Türk 4 ay önce
60 olsun talepler 60
Admin 4 ay önce
Yaş 35 olsun diger memurluklar gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın