İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya POMEM Yaş Şartı 32 Olsun Talebi

POMEM alımlarında yaş şartı konusu sosyal medyada gündem oldu. Binlerce POMEM adayı sosyal medya üzerinden yapmış oldukları kampanyada yaş şartının esnetilmesi talebinde bulundular. Polis Meslek Eğitim Merkezleri öğrenci adaylığına başvurmak isteyen adaylar yaş şartı konusunda adım atılmasını bekliyorlar. Adayların taleplerini sizlerle paylaşıyoruz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya POMEM Yaş Şartı 32 Olsun Talebi

Polis Meslek Eğitim Merkezleri öğrenci adaylığına başvurmak isteyen adaylar Twitter üzerinden bir sosyal medya kampanyası düzenlediler. 

Adaylar tarafından gerçekleştirilen sosyal medya kampanyasında POMEM alımlarında aranan yaş şartı konusunda değişiklik yapılması istendi. Adaylar yaş şartı için düzenledikleri kampanyada 30 olan şartın 32 olarak değiştirilmesini istiyorlar. 

POMEM ALIMLARINDA YAŞ ŞARTI DEĞİŞTİRİLSİN TALEBİ

POMEM alımlarında adayların en çok değiştirilmesini istediği şartların başında yaş şartı geliyor. Polis Meslek Eğitim Merkezleri öğrenci adaylığına başvurmak isteyen adayların 18 yaşını tamamladıktan sonra 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Bu yaş şartını sağlamayan adaylar ise POMEM alımlarına başvuruda bulunamıyorlar. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yaparak polis olmak isteyen adaylar KPSS, yaş veya boy şartı gibi şartlarda takılarak elendiklerini ifade ediyorlar. Adaylar bu mağduriyetlerini sosyal medya platformu üzerinden bir araya gelerek yetkili isimlere iletmeye çalışıyor.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDULAR

Binlerce polis adayı Twitter üzerinden #pomem32yaşolacak etiketiyle yapmış oldukları paylaşımlarında seslerini duyurmaya çalıştılar Bizlerde Kamupersoneli.net olarak adayların taleplerini dile getiriyoruz. 

Gençlerimizin bu kutsal görevi yapması için yaş engel olmamalı.. Aksine Gençlerimiz bu mesleği yaparak yaşlanmalı. Sn. Bakanım Süleyman Soylu gençlere en büyük cesaret sizsiniz...

Sayın bakanım yapılan kanun değişikliğinde yaş hususunun, 32 yaşını doldurmamak ve ibarenin 1 Ocak olarak düzenlenmesi; geçmiş yıllarda ibarenin yaratmış olduğu yaş mağduriyetini düzeltecek ve bir çok mağdur adaya başvuru yolu da sağlanabilecektir.

32 YAŞ'ı isteme sebebimiz: 31 Aralık ibaresinin bizleri 28 yaşında iken 30 yaşında kabul edilmemize sebebiyet vermesidir. Bu durum 2015 sonrası alımları etkilemiştir. Netice olarak 3 yılın zararı 32 yaşa tekabül etmektedir

Sayın Bakanım sizden beklediğimiz tek haber polis alımlarındaki yaş haddinin yükseltilmesidir. Gençlerinizin rağbet gösterdiği konudaki tek ricasını geri çevirmeyeceğinize inanıyor sizden güzel haberler bekliyoruz

POMEM ve PÖH alımlarında yaş şartının 1 OCAK esas alınarak 32 yaşını doldurmamış olmak olarak düzenlenmesini talep ediyoruz 1/1/1986

ŞARTLAR NASIL OLMALI?

POMEM kapsamında yapılması planlanan ve beklenen alımların nasıl olması gerektiği konusunda sizler ne düşünüyorsunuz?

Alımlarda aranan yaş şartı, KPSS Şartı, eğitim şartı gibi koşullar nasıl belirlenmeli? 

Mevcut Şartlardan hangileri mağduriyete yok açıyor?

Polis alımlarına dair görüşlerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilir ve taleplerinizi duyurabilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL Haber

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burcu
Burcu - 8 ay Önce

Yaş kesinlikle 35 olmalı insanlar 35 ten sonra hicbir kamu kurumuna giremiyor böyle bir adaletsizlik olurmu

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Yaş kesinlikle 35 olmalı...

Umut
Umut - 8 ay Önce

Yaş şartı 35 olsun...

Habibe
Habibe - 8 ay Önce

Dün ben ve benim gibi birçok arkadaşım twitter üzerinden,POMEM yaş haddinin neden 1 ocak baz alınarak 32 yaş olsun isteğimizdeki tüm gerekçelerimizi sıraladık. Mağduriyetlerin giderilmesi adına yaş talebimizin Bakanımız tarafından yerine getirilmesini istiyoruz

Karakartal
Karakartal - 8 ay Önce

Lisans mezunları için bekçi alımında yaş şartının esnetilmesi gerekir

Havva
Havva - 8 ay Önce

Yas 35!

İsmail çelik
İsmail çelik - 7 ay Önce

KPSS olmasin ve yaş şartı 35 olsun

Arkadaşım için
Arkadaşım için - 8 ay Önce

35 olsun ...