24 Haziran 2020 Çarşamba 13:29
İŞKUR üzerinden KPSS'siz EGM personel alım ilanı yayımladı! Başvurular başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Samsun Emniyet Müdürlüğü İŞKUR üzerinden kura ile personel alımı yapacak.

Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında büro memur alımı yapılacağı duyuruldu.

SAMSUN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Yayımlanan personel alım ilanında, "İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir. İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez. Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir." denildi.

Ayrıca başvuru yapacak adaylara şu uyarılar yapıldı:

İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

• Türk vatandaşı olmak,

• 18 – 35 yaş aralığında olmak,

• Askerlikle ilişiği olmamak, (fiilen yapmış veya muaf)

• Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

• Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, cinsel taciz, cinsel istismar, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

• Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

• 657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek  hastalığı bulunmamak,

• Yaptırılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

• Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

• Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

• Başvuru yaptığı Samsun ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.  

Kura Çekilişi Yeri - Tarihi / Belge Teslim Tarihi - Yeri / İstenen Evraklar /Mülakat Yeri ve Tarihi

KURA ÇEKİLİŞİ

* Kura çekilişi, 10/07/2020 günü saat:10.30’da Emniyet Müdürlüğü Konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır. (isteyen adaylar katılabilecektir)

* Kura sonucu belirlenen asil ve yedek adaylar;

- Terörle Mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralandığına dair komutanlık yazısı ve sağlık raporu vs. belgelerini,

- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisini,

- Öğrenim Belgesinin aslı veya noter tasdikli fotokopisini Samsun Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat teslim edeceklerdir. Evrak teslim tarihleri www.samsun.pol.tr adresinden yayınlanacaktır

* Evraklarını tam ve eksiksiz teslim ederek Mülakat (sözlü) sınavına girmeye hak kazananlar Emniyet Müdürlüğümüzün internet sitesinde (www.samsun.pol.tr) ilan edilecektir, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Mülakat Sınav Yeri ve Tarihi internet sayfamızdan ayrıca duyurulacaktır.

Not: İlan Sürecinde kura çekilişi için yeteri kadar başvuru olmaması halinde (açık iş sayısının 4 katından az başvuru olması) adaylar yukarıda sayılan belgeleriyle birlikte bizzat Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir.

SAMSUN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.