Kadınlara da Kadro Verildi ! EGM 3 Bin 4 Polis Özel Harekat Alım İlanı Bekleniyor

694 sayılı KHK kapsamında Özel Harekat Daire Başkanlığına 3 bin 4 polis alınacak. Polis alımında yeni bir gelişme oldu ve kadın PÖH kontenjanı verileceği açıklandı.

Kadınlara da Kadro Verildi ! EGM 3 Bin 4 Polis Özel Harekat Alım İlanı Bekleniyor

Resmi Gazete'nin 25 Ağustos 2017 tarihli sayısında 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı ve önemli düzenlemeler yürürlüğe girdi. 

KADRO İHDASLARI YAPILDI

Bu kapsamda Ön Lisans mezunlarına polis olma hakkı verilirken kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 38 bin 784 kadro ihdası yapıldı. Yapılan kadro ihdaslarından biri de Emniyet Genel Müdürlüğü oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde toplam 22 bin polis kadrosu ihdas edildi. Bu ihdaslardan 3 bin 4'ü Özel Harekat Daire Başkanlığı olarak gerçekleştirildi. 

Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan kadro ihdasları çerçevesinde Özel Harekat Başkanı 1, Özel Harekat Başkan Yardımcısı 3, Komiser Muavini 1.000, ve polis memuru 2.000 olmak üzere 3 bin 4 polis alımı yapılacaktır.

İLAN BEKLENİYOR - ADAYLARIN TALEPLERİ

Söz konusu ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında bir açıklama yapılmadı ancak PÖH adayları ilanın bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Söz konusu alımlar hakkında taleplerinizi sayfanın alt kısmından belirtebilirsiniz. Adayların bu taleplerinin yanı sıra kadın adaylar da başvuru talebinde bulunuyorlardı. 

KADINLARA KONTENJAN VERİLDİ

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında bundan sonraki alımlarda kadınlara da kontenjan  verileceğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında "Hem bu konuda kızlarımızdan gelen yoğun talep hem bizim kendi ihtiyaç değerlendirmemiz üzerine, bundan sonraki alımlarda bir kadın kontenjanı kullandırılacaktır." ifadelerine yer verdi. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengizhan
Cengizhan - 2 yıl Önce

Pöh sporu pmyo sporu gibi olsun

İsmail
İsmail - 2 yıl Önce

Lise mezunu yaş sınırında yaş esnetilsin

SERDAR
SERDAR - 2 yıl Önce

Erkeklerde lise mezunu alımı olsun ,boy sınırı düşürüşu.

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Benim boyum 1.60 yeterli mi. Ben çok olmak istiyorum. Vatanıma canım feda ama boydan kaybetmek istemiyorum

yasmin
yasmin @Esra - 2 yıl Önce

162 ve üstü diye biliyorum

Gokay
Gokay - 2 yıl Önce

3 bin bi o zaman 4 yillik ve askerlik isterler cunku dusunsene 1 milyon kisi kayit oluyor 3 bini nasil eleyerek sececekler off yine hayaller suya dustu

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Polislik boyla değil yürekle yapılan bir meslek. Boy sınırı yüzünden çok isteyipte gidemeyen arkadaşlar var. Boy sınırı biraz daha esnetilirse herkes memnun olur.

Aslihan
Aslihan - 1 yıl Önce

Bayan pöh için lise mezunu alimida yapsinlar lutfen