Kimler PÖH Olabilir? Özel Harekat Polislerinin Maaşları Ne Kadar?

Binlerce genç tarafından 'PÖH nasıl olunur?' sorusunun yanıtı araştırılıyor. Bu konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Emniyet Personeli 05.10.2018, 20:34
Kimler PÖH Olabilir? Özel Harekat Polislerinin Maaşları Ne Kadar?

Binlerce genç tarafından PÖH olmanın yolları araştırılmaktadır. Polis Özel Harekat hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Polis Özel Harekatın amacı olarak banka soygunları , bölücü terör örgütlerinin eylemleri , kaçırılma , rehine kurtarma gibi olağan dışı harekat gerektiren olaylara müdahale etmek olarak ifade ediliyor.

PÖH NASIL OLUNUR? 

Peki Polis Özel Harekat nasıl olunur? Konu hakkında detaylar şöyle:

PÖH olabilmek için Polis Meslek Yüksekokulu yani PMYO’na katılmak gerekmektedir. Lise ve dengi bir okuldan mezun olan bunun yanında gerekli başvuru şartlarını sağlayan adaylar alım olduğu sürece PMYO bünyesinde girebilmektedirler.

Daha sonra eğitim sona erdiğinde branş seçilebilir. Bu kapsamda PÖH olabilmek için iki ayrı yöntem bulunmaktadır. PMYO öğrencisi iken seçiminizi özel harekat polisi olmak istiyorum şeklinde yapabilir ya da kadrodayken ve başka bir birimde görev yapmakta iken gerekli şartları sağlamanız durumunda müracaatınızı polis özel harekat olmak istiyorum şeklinde belirtmeniz durumlarında özel harekatçı olabilirsiniz.

PÖH MAAŞLARI

2018 yılı itibari ile PÖH maaşları 4 bin TL ile 6 bin TL arasında değişmektedir. Büyük şehirlerde ve batı bölgesinde görev yapan PÖH’ler yaklaşık olarak 4 bin TL ile 5 bin TL arasında maaş alıyorlar. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (12)
Halil 1 yıl önce
Lise mezunu pöh alımı varmı
O BİR ŞIRNAKLI 1 yıl önce
Ne mutlu Türküm KURDUM musulmanım diyene ben bi kürdum vatanım ve bayragım icin canımı vermeye razıyım Allah askerlerımızı korusun hedefim bordo bereli Allah nasip eder InsAllah
Hakan kozan 1 yıl önce
Allah pöh veya Jöh olmayı nasip eder insalar bize
Yunus uzden 1 yıl önce
Beni pöh yapın bütün damarlarındaki kanı size feda olsun yeterki yapin
Mustafa 1 yıl önce
Boyum 1.65 yaşım 17 girebilir miyim? Göremiyorum da boy uzatmak için tavsiye verebilirseniz çok mutlu olurum :)
Wowot 1 yıl önce
4milyar mı one la hiç çalışma daha iyi
Nurettin Erdoğan 1 yıl önce
Aldıkları maaş çok az hiç bir işe yaramayan sözde vekiller onca maaş alırkan VATAN aslanlarının vekillerden çok fazla maaşları ol.ası lazım.
Mikail 1 yıl önce
pöh özel harekat eğitimleri nelerdir?
fiziki yeterlilik varmıdır?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın