Komiser yardımcılığı sınavını kazanan adayların yüzdesi 78'inin FETÖ ile ilişkide olduğu ortaya çıktı

28 Mart 2010'da ortaya çıkan komiser yardımcılığı sınavındaki usulsüzlükler ortaya çıktı. İstanbul Başsavcılığı'nın sıralarına göre, sınavı kazanan FETÖ'cüler, sınavda hatalı olduğu gerekçesiyle iptal edildi 13 tarihinde çoğunu doğru cevapladı. Adayların soruları sınavdan önce elde edip etmediklerine göre 4 kıstas belirlendi.

Emniyet Personeli 30.08.2019, 11:27
Komiser yardımcılığı sınavını kazanan adayların yüzdesi 78'inin FETÖ ile ilişkide olduğu ortaya çıktı

Yeni Şafak'tan Mustafa Sait Özkan'ın haberine göre; bunlar; “2009-2010 yılındaki komiser yardımcılığı sınavlarındaki puan ortalaması, 13 yanlış soruya doğru cevap verme sayısı, Polis Akademisi ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı sorulardaki başarı ortalaması, GBT programı ile birinci düzeydeki eşleşme sayısı 100'ün üzerinde olduğundan” olarak belirlendi.

369'UNDA ŞÜPHE YOK

500 adaydan 479'u çok kuvvetli durumda, 178'i orta düzeyde, 131 zayıf olduğundan şüpheli bulunurken, 369'unda hiç şüpheştirildi. Kazanan adayların yüzdesi 78'inin örgütle ilişki içerisinde olduğu ortaya çıkarıldııldı.

Yorumlar (5)
Adalet 2 hafta önce
O zaman fetoculardi,şimdi AKP'li görünen yalakalar,sucular bucular AKP'li siyasetçi bulup kazanıyor ne değişti,yine liyakat yokkk
Turhan Koşar 2 hafta önce
Bütün kolej ve Akedemi Mezunlarının Fetoyla doğrudan veya dolaylı yoldan ilişkisi olmuş.. 30 yaşında Emniyet amiri olmak bu kadar kolay mı?
Bence hala gizli fetocu emniyet mensubu olduğu konuşuluyor..
Zübeyde 2 hafta önce
Atın bunları ve kpss şartsız poh alın yani çok severek isteyerek yapmak isteyenlere yol açın benim gibi
Erkan emektar 2 hafta önce
Bunlar yuzunden yasa takilanlanlarin elenenlerin hakki ne olacak bu ulke iflah olmaz baylar bayanlar
Hasan 2 hafta önce
Fetocular devletin kritik noktalarında hala faliyetlerini sürdürüyor desenize.E ne olacak çoğu şirketlere kabul atıp ticaretlerine devam ettirirseniz sülalesine subay astsubay polis olan fetocular var bunlara süslemesinde bağı olanları kamudan men edilmedikçe kan çeker bi şekilde mikropgibi çoğalıp başımıza bela olurlar