banner731

KPSS Şartsız Özel Harekat Polisi Alımlarına Kadın Adaylardan Tepki

Kadın adayların merakla beklediği ilan duyurusu yayımlandı. Beklenen ilanda kendilerine kontenjan ayrılmadığını gören kadınlar tepki gösterdi...

Emniyet Personeli 20.09.2016, 09:34 31.01.2019, 18:39
KPSS Şartsız Özel Harekat Polisi Alımlarına Kadın Adaylardan Tepki

Özel Harekat Polisi alımıyla ilgili süreç 10 Ekim 2016 tarihi itibariyle başlayacak ve adaylar Polis Akademisi Başkanlığı'na başvurularını online olarak yapabilecekler. Yaklaşık 1 ay önce Eski İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala tarafından müjdesi verilen özel harekat polisi alımlarına kadınlardan da oldukça büyük ilgi vardı.

Vatansever kadın adaylar en azından 1000 kişilik bir kadın özel harekatçı alınması yönünde taleplerini sık sık kamupersoneli.net ve diğer kanallar aracılığı ile bakanlığa duyurmaya çalışıyordu. Kısa süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Emniyet Genel Müdürlüğü'ne KPSS şartsız 10 bin özel harekat polisi alımından ayrıca KPSS puanına göre en az lisans mezunu 10 bin polis memuru alımı yapılacağını bildirmiş ve polis memuru alımlarında 1000 kişilik kadının istihdam edileceğinin altını çizmişti.

Tüm bu gelişmelerin ışığında dün akşam saatlerinde Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin özel harekat polisi alımı ile ilgili sürecin 10 Ekim 2016 tarihinde başlayacağını ve 10 bin kişininde erkek adaylar arasından istihdam edileceğini duyurdu. ,Kadın adayların hevesleri bir bakıma kursaklarında kaldı. Akşam saatlerinde çıkılan ilanda dikkat çeken bir diğer detay ise askerlikle ilgili herhangi bir süre sınırlamasının belirtilmemiş olması ; Bilindiği gibi daha önceki bilgilendirmelerde terhis tarihinden en fazla 36 ay geçen adayların başvurabileceği bildirilirken, yapılan duyuruda sadece askerliğini yapmış olan ibaresi yer alıyor. 

KADIN ALIMI POLİS MEMURU ALIMLARINDA OLACAK!

Gelen yorumlar üzerine, 10 bin özel harekat polisi alımı içerisinde kadın alımı yapılacağına dair bir duyuru yapılmamış fakat yapılmayacağına ilişkin bir açıklama da yapılmamıştı. İçişleri Bakanı 10 bin lisans mezunu polis memuru alımı için kadın adaylara 1000 kontenjan ayrıldığını bildirmişti.

Yorumlar (221)
Bayan çevik 3 yıl önce
Oy canlarım yaa Allah gönlünüze gore versin inanın suan görev yaptığım mesai arkadaşlarıma yazinizi gösterdim inşllah sizde bize katılırsınız sizin gibi cani gönülden bu mesleği seçenleri almaları lazım para için istiyenleri degil
Sevgi 3 yıl önce
Neden bayanları zayıf aciz görüyorsunuz benim polis olmak için tek umudum buydu tek şansım tek hayalim buydu bir aydır mülakatı geçebilim diye özel hocalarla eşşek gibi çalıştım bin kişilik kontenjan da bile küçük umudum vardı.. Onu da yetim bir kızın elinden aldınız.
ismail 3 yıl önce
:(
ayşe 3 yıl önce
Önlisans mezunuyum.Poh için hergün antreman yapıyordum. bednen ve zihnen gerek mülakat için gerek fizki yeterlilik için kendimi hazırlıyordum. daha düne kadar bn Türk halkının korklan değil sevilen polisi olmk için hazırlanıyrdum. tamamen hayal kırıklığı. Bir bayanın asker, polis,özel harekat olarak görev yapması halkın gözünde daha değerli ve daha yüce görüneceği kanaatindeyim. lise mezunu ve önlisans mezunu adaylar için bir şans olan bu durumun değiştirilmesi bayanların 2. planda bırakıldığını desteklemektedir. polislik için lisasns mezunları 1000 adet bayan kontenjanı konulmuş. ben konulmasın deniyorum ancak ilk zamanlarda 1000 özel harekata bayan alınacak denildikten sonra 10000 erkek için dğişiklik yapılması.. hiçbirşey diymiyorum. hayallermizi ve emeklerimizi hiçe sayp heba olduğu ile kaldık. dilerim ki bayanlar için ayrı bir açıklama yapılır. ben skakta bir çocuğun bayn polisi gördüğünde korkmasını değil ona gıpta ile bakarak hayallerini süslemesini ve gülümsemesini istiyorum.
Elif 3 yıl önce
Sürekli erkeklerin isteklerini göz önünde bulundueuyorsunuz bayanları hep gözardı ediyorsunuz nerde adalet nerde eşitlik!?
Elif 3 yıl önce
Bayan alımıda olsun duyun sesimizi
Tuba 3 yıl önce
Bayan alımı olsun
Gülay 3 yıl önce
Kdın-erkek ayrımcılığı baska hiç bişey değil yazık bu kadar insana bizde bu vatanın evlatlarıyız bizimde hakkımız !
gezgin 3 yıl önce
ZATEN SİZİN GİBİ İNSANLAR YÜZÜNDEN ERKEKLERE İŞ KALMADI ÖZEL ŞİRKET OLARAK KAFAMIZI NEREYE ÇEVİRSEK HEP BAYAN İŞ İLANI BARİ BIRAKIN ERKEKLER Bİ BALTAYA SAP OLSUNDA EVİNE BAKSIN
Kübra 3 yıl önce
Hazırlıklarım boşa gitmesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın