Özel Harekat Daire Başkanlığına 3 Bin 4 Polis Alınacak (Lise Mezunlarından Başvuru Talebi)

Resmi Gazete'de yayımlanan 694 sayılı KHK kapsamında Özel Harekat Daire Başkanlığına 3 bin 4 kadro ihdas edildi. Söz konusu ilanın yayımlanması bekleniyor.

Emniyet Personeli 16.10.2017, 19:17 16.10.2017, 19:34 Batuhan
Özel Harekat Daire Başkanlığına 3 Bin 4 Polis Alınacak (Lise Mezunlarından Başvuru Talebi)

Resmi Gazete'nin 25 Ağustos 2017 tarihli sayısında 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Yayımlanan KHK kapsamında Ön Lisans mezunlarına polis olma yolu açılırken kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde 38 bin 784 kadro ihdası yapıldı. 

ÖZEL HAREKATA 3 BİN 4 KADRO İHDASI YAPILDI

Bu kadro ihdasları dahilinde Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire başkanlığında 3 bin 4 kadro ihdası yapıldı. Yapılan kadro ihdası kapsamında yeni ilanın yayımlanması bekleniyor. 

Bu kapsamda Özel Harekat Başkanı 1, Özel Harekat Başkan Yardımcısı 3, Komiser Muavini 1.000, ve polis memuru 2.000 olmak üzere 3 bin 4 kadro ihdası yapıldı. 

ADAYLARIN TALEPLERİ

Yapılan kadro ihdaslarının ardından Polis Özel Harekat alımı bekleyen adaylar söz konusu ilanın Emniyet Genel Müdürlüğü veya Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmasını bekliyorlar. Söz konusu alımlara ilişkin adaylar yapılacak olan alımlar hakkında lise mezunlarının da başvurularının alınmasını ve KPSS şartının bulunmamasını talep ediyorlar.

Konu ile ilgili olarak ilanın ne zaman yayımlanacağına ilişkin Polis Akademisi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinden bir açıklama yapılmadı. Kamupersoneli.Net olarak yetkililerden ilanın ne zaman yayımlanacağına ilişkin bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. 

Sizlerde beklenen bu alım hakkında görüş ve taleplerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (59)
Savaş Önal 2 yıl önce
Lise mezunu bir vatan sevdalisı olarak önumüzün acilmasini vede sayinin daha fazlaya cikartirilarak vatan sevdali evlatlarimizin yolunu acmalarini yüce divandan temenni ederim..saygilar
VATAN SEVDALISI 2 yıl önce
Artık biz lise mezunlarına da iyi bir muamele yapılmalı.Pmyo desen,koca bir sene çalışıp okula yerleşmek için aldıgımız onca puan birkac saniye için çöpe atılıyor,pomem desen;kendimizi parçalayıp defalarca kez kampanya başlatıp binlerce Vatan sevdalıları olarak imza attığımız halde hiç görmezden
geliniyor.Gerek Pmyo olsun gerek Pomem tarafından ciddiye alınmamak bizi büyük ölçüde üzüntüye sürüyor.Sözlerime son verirken en azından bizim de sözlerimizin dikkate alındığının bir göstergesi olarak Emniyet Genel Mudurlugu,Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı'na ihdas edilen 3.004 kisilik kontejanda bizlere de yer ayrılmasını temenni ediyorum.
Simdiden bizler için yapılan her şey için şükranlarımı sunuyorum.
Esma 2 yıl önce
Bayanlar için poh alimi olacak mi? Lütfen acil cevap verirseniz sevinirim. Sizde güzel haberler bekliyorum...
Aslı 2 yıl önce
Lütfen artık bayanlar için de alım yapılsın ve yaş şartı esnetilsin. Lütfen ..
.. 2 yıl önce
Şu on lisans mezunlarınida kaleye almanizi rica ediyorum.lisans mezunu 6 ay askerlik yapar .lise mezunu 12 ay yapar.on lisans da 12 ay yapıyor.on lisans okumanın faydasını görelim on lisans mezunlarında askerlik 9 aya dussun.
soner 2 yıl önce
geçen pöh alımında olduğu gibi yine aranan şartlar aynı olsun hayalimde olan bu mesleği olmak istiyorum yetkililere şükranlarımı sunuyorum
gamze 2 yıl önce
ön lisans mezunuyum ve tek hayalim polis olmak lütfen bize de hak tanıyın vatan aşkıyla yanan birisi olarak sizden rica ediyorum:(
Gamze 2 yıl önce
Lutfen lıse mezunu bayan poh alımı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın