PAEM 3 Bin Komiser Yardımcısı Adayı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 2018 lisans mezunu komiser yardımcısı adayı sınav giriş belgelerinin yayımlandığını duyurdu. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru detaylarını haberimizde aktarıyoruz.

Emniyet Personeli 02.10.2018, 21:12 18.01.2019, 23:15
PAEM 3 Bin Komiser Yardımcısı Adayı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası üzerinden Komiser Yardımcılığı sınavına dair bir duyuru yayımladı. 

Kurum yayımladığı duyurusunda Eylül ayı başlarında ön başvuruları alınan Komiser Yardımcılığı sınavına ilişkin olarak yayımladığı duyurusunda, sınav giriş belgelerinin yayımlandığını açıkladı. 

KOMİSER YARDIMCILIĞI SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, sınava başvuruda bulunana adayların sıralama puanlarına dair bilgiler verildi. Bu kapsamda adayların bundan sonraki süreçlerde yapmaları gereken işlemlere dair de açıklamalarda bulunan Polis Akademisi Başkanlığı'nın duyuru metni şu şekilde,

Polis Akademisi Başkanlı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğüne lisans mezunu öğrenci alımları için 06 -19 Eylül 2018 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvuru işlemini tamamlayan kadın adaylardan; 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulanmak üzere çağrılır” hükmü gereğince çağırılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,99119 olarak belirlenmiş olup, şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılmıştır.

1- Adaylar;  Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarında başarılı olmaları halinde bir sonraki gün Mülakat/Sözlü Sınavına tabii tutulacaklardır.  

- 13 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 15 Ekim 2018 tarihinde, 

- 20 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 22 Ekim 2018 tarihinde Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır. 
Sınava katılacak adayların mağdur olmamaları için yukarıdaki belirtilen tarihlere dikkat etmeleri gerekmektedir.

2- Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

3- Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.

4- Adaylar fiziki yeterlilik sınavı için gelirken yanlarında spor ayakkabı - eşofman getirmeleri gerekmektedir. 

5- Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat/ sözlü sınavına alınacaklarından yanlarında uygun kıyafet getirmeleri gerekmektedir.

Yorumlar (7)
Hüseyin 13 ay önce
En son mülakat tarihi ne acaba bilen var mı?
Aras 13 ay önce
Yukarıda 13 Ekim yazıyor ama sınav giriş belgemde 6 Ekim yaziyor bi terslik yok degilmi
Mrt 13 ay önce
Disardan komiser almaya devam edin reis disardan alim yapilmicak demisti ama degisen bisey yok kotu maalesef
K.yrd 13 ay önce
Paem 5 ten sonra sadece meslek ıçinden alınacak
Veysel 13 ay önce
Sıralamayı ve kaç kişinin başvurduğunu nereden öğrenebiliyoruz. PAEM de göremedim
Memet 13 ay önce
Emniyetteki adaletsizliğin en büyük göstergesi paem
Habibe 13 ay önce
74 puan almiştim galiba alınmamışım