PAEM 5. Dönem Sınav Giriş Belgeleri Polis Akademisi Başkanlığı Tarafından Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda PAEM 5. dönem sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

Emniyet Personeli 10.10.2019, 12:43
PAEM 5. Dönem Sınav Giriş Belgeleri Polis Akademisi Başkanlığı Tarafından Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda PAEM 5. dönem sınav giriş begelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

Adaylar sınav giriş belgelerine T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak edineceklerdir. 

YAYIMLANAN DUYURU

2019 Yılı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Sınav giriş belgeleri ve sınav tarihleri açıklanmıştır.

16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne (1.800) Erkek (200) Kadın öğrenci alımı ön başvuruları  17-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılmıştır.
Anılan Yönetmeliğin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmü gereğince sıralama yapılmış olup, en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 75,57977 olarak belirlenmiştir. 

Bu nedenle belirlenen puanın altına kalan kadın adayların Sınav Giriş Belgeleri yayınlanmayacak olup, sınav aşamalarına çağırılmayacaktır.

Sınav Giriş Belgeleri İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)