PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından PMYO ve POMEM eğitim sonu sınav tarihlerine ilişkin bir duyuru yayımlandı. Haberimizde...

Emniyet Personeli 04.10.2017, 11:48
PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı, resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde işlemleri tamamlanan öğrencilerden eğitim sonu sınavına girmesi gerekenlerin eğitim sonu sınav tarihleri açıklandı.

Buna göre; PMYO mezunları için; 19 Ekim 2017 09:30'da; POMEM mezunları için de 10:00'da Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı kampüsünde eğitim sonu sınavı yapılacak.

Polis Akademisi Başkanlığının konuya ilişkin duyurusu şöyle:

"Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrencilerden (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) eğitim sonu sınavına girmesi gereken adaylar ile eğitim sonu sınavına girerek başarısız olan adaylardan dava açarak haklarında yürütmeyi durdurma kararı verilen adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde  19 Ekim 2017 tarihinde PMYO mezunlarına saat:09.30’da, POMEM mezunlarına  saat: 10.00’da yapılacaktır. 

Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.

Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)