Polis Akademisi EGM 35 Bin Polis Alımı Yapacak ! PÖH - POMEM - PMYO (İşte Genel Şartlar)

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Polis alımlarının POMEM, PÖH ve PMYO branşlarında yapılması beklenmektedir. Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında 2019 yılında EGM bünyesinde toplam 35 bin polis alımının yapılacağını belirtmişti.

Emniyet Personeli 13.12.2018, 17:48 13.12.2018, 17:49
Polis Akademisi EGM 35 Bin Polis Alımı Yapacak ! PÖH - POMEM - PMYO (İşte Genel Şartlar)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımlarının devam edeceğini belirtti. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre polis alımlarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyuucularımızla paylaşıyoruz. 

35 BİN POLİS ALINACAK

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacğaını ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Alımların 2019 yılı için farklı farklı ilanlar şeklinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 

Polis alımları hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Bunun yanı sıra yayımlanacak olan polis alım ilanlarında genel şartların nasıl olacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Bundan dolayı bir önceki polis alımındaki genel şaratları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Yorumlar (96)
Dila 1 yıl önce
Önlisans puanıda 60 a indirilsin
Mert 1 yıl önce
Şu poh alımı lise mezunlarından alın gidelim artık
Eda 1 yıl önce
Lise mezunlarına alım olacakmı
Ertuğrul 1 yıl önce
Yaş 33 olsun Allah rızası için
Emre 1 yıl önce
Abi inşAllah bu sefer kpss puanını düşürürler.
Nurgul 1 yıl önce
Polis sınav tarih ve başvuru nereden yapılıyor
Sema 1 yıl önce
Kpss ve yks sınavı aranmasın
Fatih 1 yıl önce
Kpss önlisans 60 çekilmeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın