Polis Akademisi PAEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından PAEM eğitim sonu sınav duyurusu yayımlandı. Eğitim sonu sınavına ilişkin detaylar haberimizde...

Emniyet Personeli 14.11.2018, 17:40
Polis Akademisi PAEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu Yayımlandı

Polis Akademsi Başkanlığı tarafından PAEM eğitim sonu sınav duyrusu yayımlandı Yayımlanan duyuruda sınavın ne zamana gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yayımlanan duyuruya göre PAEM eğitim sonu sınavı "Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği" yönetmeliği hükümlerinde 28 Kasım'da gerçekleştirilecektir.

YAYIMLANAN DUYURU

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde ve Fakülte Yüksek Okullar Müdürlüğünde (FYO) değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrencilerden (sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) eğitim sonu sınavına girmesi gereken adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü’nde 28 Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır.

Söz konusu sınava katılacak öğrencilere sınav tarihleri ve tebliğ işlemleri Eğitim Şube Müdürlüğünce yapılacaktır. Öğrenciler kendilerine tebliğ edilen günde ve yerde sınava katılacaklardır.

Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.

Yorumlar (0)