Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? 24. Dönem POMEM Başvuruları 2019

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etmişti. Bunun ardından adaylar tarafından 24. dönem POMEM polis alımı başvurularının ne zaman başlayacağı da araştırılmaya başlandı. İşte genel şartlar ve detaylar...

Emniyet Personeli 16.02.2019, 10:07 16.02.2019, 11:50 Kerim Solak
Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? 24. Dönem POMEM Başvuruları 2019

Polislik mesleğini icra edebilmek için Polis Akademisi tarafından yapılacak olan başvuru duyurusunu bekleyen adaylar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, 2019 polis alımı başvuru tarihleri ne zaman açıklanacak?

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Hayallerindeki mesleği icra edebilmek adına polislik başvurusu yapmak isteyen bireylerin merakla beklediği süreç hakkında henüz bir açıklama yok ancak, 24. Dönem POMEM başvurularının 23. Döneme dair sürecin bitmesinin ardından başlayacağı tahmin ediliyor. 24. Dönem POMEM polis alımları hakkında resmi bir açıklama yapıldığı takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

POMEM 24. dönem alımları için başvuru tarihi belli olmadığı gibi başvuru koşulları da henüz netleşmedi. Ancak 23. Dönem alımlarında adaylarda aranan şartlardan bazıları şunlardı;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Adaylarda, 31 Aralık 2018 itibarıyla 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise bu sınavlarda P3 puan türünde en az (48,00) ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı KPSS P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı KPSS P93 puan türünde en az (56,00) ve üzeri puan almış olmak gibi şartlar aranıyordu.

Yorumlar (10)
ömer 6 ay önce
önlisans 60 olsun
Ayşe 6 ay önce
Önlisans kpss puanı 60 olmalı
Muammer: 6 ay önce
Kpss kaldırılsın
Emre 6 ay önce
Lise mezunu ve kpss sarti olmasin lutfen
Seda 6 ay önce
Bayanlarda boyu biraz dha indirin bence
Esra 6 ay önce
Pomem ön lisans mezunları adil olsun KPSS 60 yaş 30 olsun çok teşekkür ederim saygılar Allaha emanet olun
Eda 5 ay önce
Yas 32 olmalı
Tuna 5 ay önce
Kpss olmasın lise mezunu alımlar olsun birsürü genç issizz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın