Polis Alımındaki Renk Körlüğü Hakkında Bakan Soylu'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün akşam katıldığı bir televizyon programında 26.dönem POMEM alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında polis alımındaki renk körlüğü hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Emniyet Personeli 10.10.2019, 16:21
Polis Alımındaki Renk Körlüğü Hakkında Bakan Soylu'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polislik alımı için engel teşkil eden kısmi renk körlüğüne değindi.

RENK KÖRLÜĞÜ AÇIKLAMASI

Bakan Soylu açıklamalarında "bana gittiğim her yerde bununla ilgili dosya verdiler ve bunu kaldırın dediler.Bu konuda özel ve hassas bir şekilde çalışacağım.Yurt dışıyla karşılaştırmalarımı da yapacağım.Yaklaşık 5-6 üniversiteyle bir araya geldik, bir sonuca da vardık ama burada bunu açıklamayayım. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız" ifadelerine yer verdi.

SÜREÇ BİRAZ UZADI

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin kişilik POMEM alımı için Eylül ayında ilan sözü verdiğini, ancak sürecin bekçi alımları, kadın güven masası ve kadın özel harekat alımları sebebiyle biraz uzadığını ifade etti. 

Bakan Soylu, birkaç ay içinde 26. dönem POMEM polis alımı ilanına çıkacaklarını söyledi.

Tüm bunların yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu FETÖ ihraçları sebebiyle sık alım yapabilmek için eğitim süresini 4 aya düşürdüklerini belirterek eğitimin tekrar eski haline gelerek 8 ay olacağını ifade etti.

Yorumlar (0)