Polis Özel Harekat (PÖH) ve Kadın Polis Alımı İlanı Yayınlandı - 2019 PÖH Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre lise mezunu Polis Özel Harekat alımı ve 2019 2020 yılı eğitim yılı için Kadın Polis Memuru ve Komiser yardımcısı Alınacak. PÖH alımı 2019 ne zaman yapılacak? sorusu arama motorunda oldukça fazla aranmaya başladı. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındakim yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacak. PÖH alımı 2019 ne zaman yapılacak? diye merak edenler için detaylı bilgi haberimizde..

Emniyet Personeli 31.08.2019, 10:41 31.08.2019, 11:25
Polis Özel Harekat (PÖH) ve Kadın Polis Alımı İlanı Yayınlandı - 2019 PÖH Alımı

Resmi Gazete'nin 31 Ağustos 2019 tarihli yayımına göre önemli kararlar alındı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gelmiş olan duyuruya göre kadın erkek komiser yardımcısı ve Polis özel harekat alımı yapılacak. Yayımlanmış olan duyuruya göre ilan hakkında detaylar verilmedi ve ilerleyen dönemlerde ayrıltılı bilginin polis akademisi başkanlığı tarafından yayımlanacağı belirtildi.

2000 KOMİSYER YARDIMCISI ALIM İLANI:

Polis Akademisi Başkanlığı tarfından gelmiş olan duyuruya göre, 2019 ve 2020 yılı eğitim öğretim yılı için Lisans mezunları arasından kadın erkek komisyer yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar PAEM (Polis Amirleri Eğitimi Merkezine) yapılacak.

Kadro Dağılımı Nasıl Olacak?

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 200’ü kadın, 1800’ü erkek olmak üzere toplam 2.000 (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacaktır.

İlan ne Zaman Yayımlanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanacak olan ilana göre Ön Başvuru tarihleri ve başvuru kılavuzu KPSS sonuçları sonrası yayımlanacak. 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılmış olan Lisans KPSS sınavı sonucu sonrası ilgili duyuru (www.pa.edu.tr) adresinde ilan edilecektir.

500 PÖH ALIMI:

Yine Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre 25. Dönem POMEM kapsamda PÖH olarak yetiştirilmek üzere lise mezunu veya dengi okul mezunları arasından veya Ön Lisans ve Lisans meuznları arasından 500 kişilik kadro ile polis alımı yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Söz konusu 2019 PÖH alımı ilanına sadece Kadın adaylar başvuru yapabilecektir. Bu kapsamda en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

25. Dönem POMEM PÖH alımı için Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Polis Akademisi Başkanlığından:

25. DÖNEM POMEM ÖZEL HAREKAT SINAVINA DAİR DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem
POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındakim yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır.

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PÖH BAŞVURU ŞARTLARI NELER? 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği
Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar),
Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak
Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; sabıka ve sicil kaydı temiz olmak,
Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,
Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

POLİS ÖZEL HAREKAT NEDİR?

Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün; banka soygunu ve terör eylemlerine müdahale, rehine kurtarma gibi olağanüstü durumlar ve baskınlar için özel taktik ve silahlar kullanan bir operasyon birimi olarak biliniyor. 

Yorumlar (128)
Büşra 4 ay önce
Kpss puanı 50 olmalı haksızlık istemiyoruz eşitlik istiyoruz eşitlik
El 3 ay önce
Kesinlikle 70 ten aşağı düsmemesi lazımm
MerVe 3 ay önce
Kpss den 79 aldım. Ama beni bile mülakata çağırmicaklar millet biraz mantıklı olun yaa. Benim bile bu puanla umudum yokk.
Derya 4 ay önce
50 olsun da senin gibi 10 gerizekalıdan 8i polis olsun !!
Ali 4 ay önce
Eee hani 10.000 pomem alınacaktı? Bakan mayıs ayında söz vermişti eylül ayında 25. Dönem 10.000 kişilik pomem olacak diye ne oldu? Bizde bu söze güvenerek hareket ettik hayatımızı ona göre planladık! Bakan verdiği sözde durmadı binlerce insana yalan söyledi pomem ilanı eylül de gelmeyecek belli
4 ay önce
Ben lise mezunuyum. Bu sene üniverste 1.sınıf oldum. geçen sene 2018 de kpss sınavına girdim. 63 puan aldım bugün resmi Gazetede yayımlanan Bayan Pöh
Ad 4 ay önce
Erkek pöh alımında kpss istenmemisti. Kadın alımında isterseler haksızlık olur diye dusunuyom.
El 3 ay önce
Sana kalsın düşüncenn
Semra 4 ay önce
Kpss 50 olmalı!!!!!
El 3 ay önce
Yok daha neler istersen mülakat da olmasınn
Yildiz yilmaz 3 ay önce
Bence kpss istemesin ve boy sinirida 158olsunki tüm herkes şansını denessin parkurda ve mulakatda eleme olsunki. Kimin ne yapaa bildigi ortaya cikad kesinle boyle olmasi lazim.
Özlem 4 ay önce
Lise mezunuyum kpss 50 olmalı erkek pöhlerde 50liydi eşitlik istiyorum
El 3 ay önce
Lise mezunlarının ayrı bi sınavı yok muydu ? Lisans bile 60 sınırı var sen lise mezunuyum 50 olsun diyosun ya mantıklı düşün mantıklı konuş biraz yaa
Aleyna 4 ay önce
Kpss puanı 50 olmalı
Didem 4 ay önce
Kpss 50 olmalı eşitlik istiyoruz sonuçta herkesin katılmaya hakkı var sayın bakanım lütfen 50 olsun
El 3 ay önce
Herlesin katılmaya falan hakkı yok belli şartları taşıyanların katılmaya hakkı var kpss de bunlardan biri 70 te kalmalı kpss sınırıı
Derya 4 ay önce
Pöh alımında kpss şartı olmamalı olursa da 50 ya da 55 olmalı.
El 3 ay önce
Neye bakarak polis yapsınlar seni hızlı koştun diye mi sadece her hızlı koşanı polis yapsınlar o zaman olur muu!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın