POMEM 10 Bin Polis Alımında Yaş Beklentisi Yine Karşılanmadı!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. Dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alım ilanı yayımlandı ancak adaylar tarafından beklenen yaş şartı karşılanmadı. Adaylar yaş şartının düzeltilmesi konusunda talepte bulunuyorlar.

Emniyet Personeli 29.09.2018, 16:01 18.01.2019, 23:32 Kerim Solak
POMEM 10 Bin Polis Alımında Yaş Beklentisi Yine Karşılanmadı!

23. Dönem 10 bin polis alımıyla alakalı olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

EGM ve Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresleri üzerinden 23. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımı yapılacağı duyuruldu.

Uzun bir süredir merakla beklenen polis alımına kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecekler. 

Diğer yandan ilana başvuru yapılabilmesi için önlisans ve lisans mezunu olmak ve talep edilen KPSS şartını sağlamak gerekiyor. Önlisans mezunu adaylar için 70 olan KPSS şartı, lisans mezunları için 60 olarak belirlenmiş durumda.

YAŞ ŞARTI TALEBİ YERİNE GETİRİLMEDİ

17 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'de yer alan PAEM yaş şartında 1 Ocak baz alındığı görülüyor. Adaylar 1 Ocak yaş şartının POMEM'de olması talebinde bulundular ancak beklentiler boşa çıktı.

Adaylar 1 Ocak itibari ile 32 yaşını doldurmamış olmak şartını talep ediyor. Talep bu yöndeyken ilan metninde 30 yaşından gün almamış olmak şartına yer verildi.

Ancak adaylar bu şartın esnetilmesi konusunda sosyal medya hesapları üzerinden uzun bir süredir çalışmalar yapmışlardı ve kampanyalar yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

Bu konuda yaş şartının esnetilmesi talebinde bulunacak adayların taleplerini dile getireceğiz. Sizlerde 10 bin polis alımı için yaş şartının esnetilmesi konusunda görüşlerini haberimizin altına yorum olarak bırakabilirsiniz. 

Yorumlar (25)
Emre 11 ay önce
Ic isleri bakanimiz bir tv programinda bu program araciligiyla sozumuz olsun Allah nasip ederse secimden sonra 1 ocak yapicaz demisti. Muhtemelen su an yurtdisinda oldugu icin haberi olmadi. Twitter hesabindan ben mesaj attim ne kadar fazla kisi atarsa wtkisi daha fazla olur. Bu son sans iyi degerlendirelim
Fatma osmanlı 11 ay önce
Benim oglumun onüç gün için yaşı tutmadı bunun düzeltilmesini bekliyorum
Muammer 11 ay önce
Bizzat icisleri bakanı söylemişti 1 ocak olacak diye. Içişleri bakanı almanya ziyaretinde. Arkadaslar Içişleri bakanının twitter hesabına bol bol yazin derim. Bu ilândaki yas konusunda haberi yok muhtemelen.
SELİMEFE 11 ay önce
kpss puani konusunda i̇ndi̇ri̇m olsa memnun oluruz
Rambo 11 ay önce
Önlisans kpss puanı düşürülsün lütfen
Serhat 11 ay önce
Rica ediyorum puan dusursunler vatana yararlı olalim
Fahrettin 11 ay önce
Yaş konusunda kesinlikle 32 olmalı bence çünkü fiziken ve zihinsel olarak o kadar başarılı kişiler var ki benim bildiğim arkadaşlar var ama yaştan dolayı yapacağı hiç bir şey yok ve çok yazık oluyor böylelerine
Cengiz 11 ay önce
Hiç olmazsa 31 olmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın