POMEM İlanı Geldi ! PÖH Alım İlanı da Gelecek Mi?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. Dönem POMEM polis alım ilanı yayımlandı. Bu ilanın ardından PÖH alım ilanının gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

POMEM İlanı Geldi ! PÖH Alım İlanı da Gelecek Mi?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından önceki gün bir duyuru yayımlanarak polis alımı yapılacağı ifade edildi. 

Söz konusu polis alım ilanında alımların 23. Dönem POMEM kapsamında gerçekleştirileceği ifade edildi. POMEM kapsamında polis alım ilanında ön lisans mezunu ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda (7.200) erkek, (800) kadın alımı yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra söz konusu duyuruda ön lisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın alımı yapılacağı vurgulandı.

PÖH ALIM İLANI DA GELECEK Mİ?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından POMEM polis alım ilanının ardından PÖH alım ilanının yayımlanıp yayımlanmayağı merak konusu oldu. Binlerce aday tarafından beklenen PÖH alım ilanının ne zaman yayımlanacağı hakkında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapılmadı. 

POMEM polis alımında adayların 1 Ocak itibari ile 32 yaşını doldurmamış şartına ilişkin talepleri karşılanmadı ancak adaylar PÖH alım ilanında taleplerinin yerine getirilmesini istiyorlar.

PÖH alım ilanı yayımlandığında veya ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldığında anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil
Cemil - 9 ay Önce

Ne olur Lise mezunları için pöh alın

Elif
Elif - 9 ay Önce

InşAllah sene bitmeden pöh alımı da olur lise mezunu ve 1 ocak esas alınsın lütfen duyun sesimizi artık

Cemil
Cemil - 9 ay Önce

Sayın Bakanım lise mezunları için pöh alımı yapın can gönülden istiyorum

Yunus Emre Gökkaya
Yunus Emre Gökkaya - 9 ay Önce

Lise mezunu alim olsun

Nurcan Ünal
Nurcan Ünal - 9 ay Önce

Lütfen lise mezunlarınada bir şans tanıyın onlarda girsin

Atanur
Atanur - 9 ay Önce

Lise mezunu alın lütfen

Berra
Berra - 9 ay Önce

Pöh alımları olsun artık lütfen...

vatandaş
vatandaş - 9 ay Önce

pomem yaş adaletsizliği.......adam okuyor askerliğini yapıyor 30 yaşından gün aldığı için başvuramıyor.. diğer adam okumuyor askerliğini yapmıyor o başvurabiliyor ilahi adalet aklınız varsa okumayın askerlikte yapmayın nede olsa polis olunca askerlikten düşüyorsunuz