POMEM'lere Başvuruların Artması İçin Şartlar Nasıl Olmalıdır?

POMEM için polis alımı yapılacağı belirtildi. Ayrıca 20. dönem POMEM alımında başvuru sayısı yetersiz kaldı. Peki başvuruların artması için şartlar nasıl olmalıdır? Adayların ve ziyaretçilerimizin görüşlerine önem veriyoruz...

POMEM'lere Başvuruların Artması İçin Şartlar Nasıl Olmalıdır?

Bilindiği gibi 20. dönem POMEM alımında başvuru sayısı yetersiz kaldı. 20. dönem POMEM alımında başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu bir açıklama yaptı ve 21. dönem POMEM için 12 bin polis alımı yapılacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu'nun açıklamalarını ziyaretçilerimize hatırlatıyoruz;

12 BİN POLİS ALINACAK

"Türkiye genelindeki POMEM’lere ilişkin planlama yapıldı. Bu çerçevede Yozgat POMEM'e 620 erkek 400 bayan olmak üzere toplam bin 20 öğrenci eğitime alındı. Önümüzdeki Çarşamba gününe kadar sürecek intibak eğitimleri başladı. Daha sonra eğitim öğretime başlayacağız. Burada gençlerimize, hukuk, insan hakları, atış gibi polislik mesleğini ilgilendiren bütün bilgi verilecek. Buradaki arkadaşlarımız, ülkemizin çeşitli üniversitelerinden mezun olmuş, yarısına yakını askerliğini yapmış nitelikli gençlerdir. Bu gençlerimiz 9 ay sonunda A'dan Z'ye polislik mesleğini öğrenmiş olarak buradan ayrılacaklar. Bütün gençlerimize başarılar diliyorum." Bu açıklamaların yanı sıra Şaban Kütükoğlu açıklamalarında 12 bin polis alımı yapılacağını ifade etti.

BAŞVURU ŞARTLARI NASIL OLMALIDIR?

Bilindiği gibi 20. dönem POMEM alımında başvuru sayısı yetersiz kalmıştı. Bu konu gündeme geldiğinde başvuru şartlarının esnetilmesi hakkında talepler de gündeme geldi. Bu kapsamda adaylarımızın ve ziyaretçilerimizin görüşlerine önem veriyoruz. POMEM alımlarında başvuru sayısının artması için genel şartların nasıl olması gerekmektedir. 

Konu ile ilgili olarak genel şartların nasıl olması gerektiği hakkında görüşlerinizi ve yeni POMEM alımındaki taleplerinizi aşağıdaki linke tıklayarak çıkan ekranda yorum yaparak belirtebilirsiniz.

POMEM Alımı Başvuru Şartlarının Nasıl Olması Gerektiğini Forum Sayfamızda Diğer Adaylarla Beraber Tartışıyoruz. Sizlerde Görüş ve Taleplerinizi Belirtmek İçin TIKLAYIN.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Önlisans şartt

Oktay
Oktay - 2 yıl Önce

Lise mezunu alım olsun

Osman
Osman - 2 yıl Önce

Pomem için kesinlikle önlisansa hak tanınmalı. Katılımın artacağı kesin diyorum

Vesile
Vesile - 2 yıl Önce

En az lise mezunu alınsın. Ve bayan adaylara kesinlikle yer ayrılsın.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

ÖNLİSANS KESİNLİKLE BAŞVURABİLMELİ VE YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN.lisans mezunu fazlasıyla aldılar zaten..

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Lise ye kadar alıp polisliğin içinde ayrılmalıdır bunlar yoksa böle şartlarla olcak iş değil bunlar emniyetin içinde kademeyle ayrılır yani sonradan

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Lise mezunuda olum emniyetin içinde sınıflara ayrılmalıdır böle her defasında üniversite mezunu olursa hiç bulamazsınız

Hacı
Hacı - 2 yıl Önce

Lise mezunuda alınsın kpss 55 askerlik şartı olmasın