POMEM ve PÖH Alımı İçin Adaylardan 32 Yaş Talebi

POMEM ve Polis Özel Harekat alımları hakkında adayların bazı talepleri bulunuyor. Adaylar POMEM ve PÖH alımlarında yaş şartının "1 Ocak Esas Alınarak 32 Yaşını Doldurmamış Olmak" şeklinde düzeltilmesini talep ediyorlar.

Emniyet Personeli 26.07.2018, 16:59 31.01.2019, 02:17
POMEM ve PÖH Alımı İçin Adaylardan 32 Yaş Talebi

Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında binlerce aday tarafından Polis Özel Harekat alımlarının yapılması bekleniyor. Bunun yanı sıra adaylar POMEM alımlarını da sabırsızlıkla bekliyorlar. Adaylar bu alımlar için taleplerinin gündeme getirilmesini istiyorlar. 

Bundan önce Polis Özel Harekat alımları hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında yaş şartı hakkında düzenleme yaptıklarını belirterek yaş şartında 1 Ocak'ı esas alacaklarını vurgulamıştı. 

1 OCAK ESAS ALINIYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında "10 bin kişi için 280 bin kişi başvurdu. Yaş 28 idi. Biz 30 yaptık. Yaş olarak 1 Ocak'ı esas alacağız" ifadelerine yer vermişti.

Bundan önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında gençlerin Özel Harekat Polisi olmak için büyük ilgi gösterdiklerini belirterek 10 bin kişilik alım için 280 bin kişinin başvuru yaptığını hatırlattı.

KADIN PÖH ALIMI YAPILACAK

Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında kadın Polis Özel Harekat alımının da yapılacağını belirtti. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kadın Polis Özel Harekat alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında açıklama yapmadı.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Bu gelişmelerin yanı sıra adaylar yaş şartı hakkındaki yeni taleplerinin gündeme gelmesini istiyor. Adaylar Polis Özel Harekat ve POMEM alımlarında yaş şartının "1 Ocak Esas Alınarak 32 Yaşını Doldurmamış Olmak" şeklinde olmasını talep ediyorlar .Adaylar bu taleplerini çeşitli platformlardan duyurdular. 

POMEM alımları için adaylar yaş şartı düzenlemesinin yapılmasını talep ediyorlar. Kamupersoneli.net olarak adayların POMEM ve PÖH alımları hakkında taleplerini gündeme getiriyoruz. 

Yorumlar (54)
nevzat 1 yıl önce
ne 32 si ya. ya 30 olur ya 35.. biz 35 istiyoruz.. zaten adam yetersizse elersiniz.. ama bizim başvuru hakkımızı almayın.. gerekirse başvuru ücretli yaparsınız 1 2 yaş yüzünden insanları değersizleştirmeyin.
Mücahit 1 yıl önce
Arkadaşlar cimere yazın buradan kimse bizi duymaz
Okan karadeniz 1 yıl önce
Şu 35 olsun ortaokul ilkokul mezunu alinsim diyenlere guluyorum. Yahu ayip be. Ben calismisim okumusum 4 sene universite okumusum sen yan gelip yatmissin senin hakkin mi benim hakkimmi ? Ayrica yas siniri 35 olsun nedir oldu olacak 50 olsun. 28 yaş siniri evet dusuk. Ama en fazla 30 yasini doldurmamis olmalidir.
ertas 1 yıl önce
aynen oyle
Recep 1 yıl önce
Ozaman kendi mesleğini yapacaksın polislik iş bulamayıp maaş iyi yeri değil
Ahmet 1 yıl önce
Yaş sınırının 32 yada 35 olmasını istiyoruz
Mehmet 1 yıl önce
POMEM kpss onlisansı 60a indirin lütfen
Kahraman 1 yıl önce
35 olsun
Kartal 1 yıl önce
talebi dile getirdiğiniz için teşekkür ederiz yaş'ın yükseltilmesini bekliyoruz
Ayten 1 yıl önce
Yaş magdurlarına verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın