Yeni İlan Yayımlandı! Güvenlik Korucusu Alımı Yapılıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlandı ve korucu alımı yapılacağı belirtildi. Yeni yayımlanan ilana göre korucu alımları hakkında merak edilen tüm detaylar sitemizde...

Emniyet Personeli 05.09.2018, 14:27 30.01.2019, 21:02
Yeni İlan Yayımlandı! Güvenlik Korucusu Alımı Yapılıyor

Kamupersoneli.net olarak yeni yayımlanan güvenlik korucusu alım ilanının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Söz konusu ilana göre 48 güvenlik korucusu alımı yapılacağı belirtildi. Peki başvuru şartları neler?

Yayımlanan ilanda yer alan ifadelere göre Van Edremit Kaymakamlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 48 güvenlik korucusu alımı yapılacağı belirtildi.

İlan metninde yer alan detaylarda ise;

"İlçemizde toplam 48 (Kırksekiz) adet Güvenlik Korucusu alımı için aranacak niteliklerde göz önünde bulundurularak müracaatlar; 04/09/2018 Salı gününden itibaren ekli listede belirtilen belgeler dilekçe ile birlikte şahsen (Posta Yoluyla Yapılan Başvurular Kabul Edilmeyecektir.)  Edremit Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğüne yapılacak, 14/09/2018 Cuma günü mesai bitiminde son bulacaktır.
 
Müracaatları uygun görülenler Edremit Kaymakamlığınca belirlenecek tarihte yapılacak olan spor ve mülakat sınavları için çağrılacaktır." ifadeleri yer aldı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlan metni içerisinde mevcut başvuru şartları ise şöyle;

T.C. vatandaşı olmak, Askerlik hizmetini yapmış olmak (Erkek Adaylar İçin), 35 Yaşından büyük olmamak, Okuryazar olmak, Kamu haklarından mahrum  bulunmamak.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinin 1’inci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkûm olmamak.

Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, Siyasi parti üyesi olmamak, Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak." olarak belirtildi.

PEKİ BAŞVURUDA TALEP EDİLEN BELGELER NELER?

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen belgeler ise;

- Nüfus cüzdanının onaylı bir örneği ve adrese dayalı vukuatlı nüfus kayıt örneği,

- Diploma veya okur-yazar olduğuna dair il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinden alınmış belge,(Aslı ve fotokopisi, Aslı görülüp tekrar verilecektir.

- Askerlik görevini yapmış olduğuna dair belge.


- Resmi kuruluşlardan alınmış, güvenlik koruculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık raporu ( Aile Hekimliğinden alınması uygundur.).

- 6 adet vesikalık fotoğraf.

- Sabıka kaydı.

- Dilekçe" olarak duyuruldu.

İLAN METNİ DETAYLARI

Yayımlanan ilan metninde yer alan detaylar ise şöyle;

NOT1: Mülakat; adayların milli ve manevi değerlerini ölçme, koruculuk mesleğini ifa etme, yeterliliğini tespit etme, devletine, milletine bağlığını belirlemeye yönelik sorulardan sorumlu tutulacaktır.

NOT2: Mülakat bizzat İlçe Kaymakamının başkanlığında olup, mülakat sürecinde hiç kimsenin “Yardımcı Oluruz” şeklindeki söylemlerine itibar edilmemesi, not1 de belirtilen hususlara yönelik hazırlık yapılması tüm korucu adaylarına duyurulur.
 
(Müracaat ve sonrasında ibraz edilen tüm belgelerde sahtecilik yapıldığı tespit edilirse göreve son verilecek ve yasal işlem yapılacaktır Terörle mücadelede şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olanların 1’ inci derece yakınları ile Gönüllü Köy Korucularından müracaat edenlere artı (5) puan verilecektir. Fiziki yeterlilik testi, mülakat ve verilecek artı puan adayların genel sıralamasını oluşturacak, komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonucu göreve alım işlemi yapılacaktır.)

Yorumlar (41)
Berk 9 ay önce
2019 da nezaman alım yapilacak
erol uyar 8 ay önce
2019 köy korucuları nezaman acıklanacak alımlar ne zaman
Mesut 10 ay önce
Sayın bakanım yaş 28 korucu olmak istiyorum arz ederi
Tanju 10 ay önce
Korucu almi ne zaman yapılacak niye açiklanmiyor
Hevin 10 ay önce
Korucu olmak istiyorum 2019 ne zaman olacak
Tacettin 10 ay önce
2019 da korucu alimi niye yapilmiyor
Yusuf 10 ay önce
Ben köy güvenlik korucusu olmak istiyorum fakat alımı ne zaman olur bilmiyorum
Murat 10 ay önce
2019 alım istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın