Üniversite Mezunu Adaylar '10 Bin Polis Memuru Alım İlanı'nı Bekliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'ndan Özel Harekat Polisi alımı ile ilgili duyuru geldi , fakat üniversite mezunu polis memuru alımları ile ilgili detaylar henüz netleşmedi.

Emniyet Personeli 25.09.2016, 16:05 25.09.2016, 16:10
Üniversite Mezunu Adaylar '10 Bin Polis Memuru Alım İlanı'nı Bekliyor
Üniversite Mezunu Polis Memuru Alımı için Detaylar Bekleniyor

 İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın merakla beklenen personel alım ilanlarından birisi olan özel harekat polisi alımıyla ilgili duyuru yapıldı fakat yine İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu tarafından müjdesi verilen 10 bin polis memuru alımı ile ilgili detaylar duyurulmadı.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 20 BİN POLİS ALACAK


 İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, kısa zaman önce 20 bin polis alımı yapılacağını bu alımların yetiştirilmek üzere 10 Bini Özel Harekat branşında, geri kalan 10 binlik kısmında yine yetiştirilmek üzere polis memuru olarak yapılacağını bildirmişti. 10 Bin özel harekat polisi alımı ile ilgili süreç 10 ekim 2016 tarihi itibariyle başlayacak. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru şu şekildeydi ;

KPSS ŞARTSIZ EN AZ LİSE MEZUNU ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIMI Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır. Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır. Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 10 Ekimde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.

Üniversite Mezunu Alımlarla İlgili Detay Bekleniyor

İçişleri Bakanı Polis alımları ile ilgili : "10 bini özel harekat polisi olacak, KPSS şartsız, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yılda yapmış adaylardan yapılacaktır. Diğer 10 bin kişi polis memuru olarak yetiştirilmek ve istihdam edilmek üzere en az üniversite mezunu , askerliğini son 3 yılda yapmış , KPSS 2015 ve 2016 yılında girmiş en az 60 puan almış adaylardan seçilecektir. Bu 10 bin kişinin 1000 kişisi kadın adaylar için ayrılmıştır." demişti. Polis Akademisi Başkanlığı, özel harekat polisi alımıyla ilgili sürecin 10 Ekim 2016 tarihinde başlayacağını duyurdu. Lakin üniversite mezunu polis memuru alımlarıyla ilgili süreç hakkında bir duyuru henüz yayımlanmadı. Gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (14)
Gulsum 3 yıl önce
Ne olur yani bu seferlik on lisanstan da alsalar normal polis memurlarini daha onceki gibi sesimizi duyuramazmisiniz binlerce insan var sirf iki yillik mezun oldugu icin basvuramayan lisans mezunlarida bir egitim alacak sonucta direk egitimli degillerki neden ayrimcilij yapiyorlar simdi biz iki yil okuduk diye tekrar ygsye girip iki yilda pmyo mu okuyalim neden bizide almiyorlar ?
misafir 3 yıl önce
Sayın bakanım binlerce ünüversite önlisans mezunu dururken lise de alım yapılması adalet mi. Adalet kalkınma partsi ismine yakışmaz. Bu okuyan gencleri mağdur etmeyin. ALLAH kimsenin hakkını zayi etmez...
KAAN 3 yıl önce
OKUMAYANLAR İNSAN DEĞİL Mİ PARA KAZANMAYA HAKKI YOK MU ! OKUDUYSAN KENDİNE OKUDUN BANA MI OKUDUN ! BU KADAR BENCİL OLMAYIN HERKEZ İNSAN ! OKUMADAN ÖNCE İNSAN OLUN ! ÖZEL HAREKAT GÖNÜLLÜLÜK İŞİDİR OKUYAN OKUMAYAN FARKETMEZ ! SİZİN TEK DERDİNİZ PARA KAZANMAK ! OKUMAYANLARI HOR GÖREMEZSİNİ ADAM OLUN !
hatice 3 yıl önce
ön lisans mezunlarından da polis alımı olsun..eşitlik istiyoruzzzz
sevde 3 yıl önce
Önlisan mezunlarınıda alsınlar
Mustafa 3 yıl önce
Şahsi görüşüm Önlisans KPSS sınavının yapılmasını bekliyor bence , ön lisans ve lisans düzeyinden alım yapılıcak .
Tekrar belirtiyorum şahsi görüşüm.
can 3 yıl önce
alıcaklar ön lisans diyosunuz acaba askerlik olayı vurmaz mı bize yaş 23 askerlik yapmadım
Ayse 3 yıl önce
Bizimmm de hakkimizzz varrr bayanda alsinsinlar üniversite mezunu lisanlar hep ön planda sayın bakanim
Arif 3 yıl önce
Gülsüm hanima katılıyorum nedir bu haksizlik bizde bu vatanin evlatlariyiz 4 sene okuyanlarda egitim görecek öyle polis olacak bize haksızlık yapiliyor admin kardeşim bizimde sesimizi duyurmaya yardim et
semiha 3 yıl önce
KPSS puanı biraz daha düşürülse resmen 59.5 ile yerleşemedim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın