DPB'den Engelli Pozisyonlarına Başvuracak Adaylara İlişkin Duyuru Yayımlandı

Odyolog, Perfüzyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına başvuruda bulunacak adaylara yönelik duyuru yayımlandı. İşte o duyuru.

Engelli Personel Alım İlanları 14.06.2016, 15:21 29.01.2019, 21:01
DPB'den Engelli Pozisyonlarına Başvuracak Adaylara İlişkin Duyuru Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı İnternet sitesinde Odyolog, Perfüzyonist, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına başvuruda bulunacak adaylara yönelik duyuru yayımlandı.

İşte o duyuru;

11/04/1928 tarihli ve 1219 sayılı “Tebabet Ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun”un Ek 13’üncü maddesine göre; kamu kurumlarının “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” unvanlı kadrolarına aşağıda yer verilen tablodaki lisans programından mezun olan veya herhangi bir lisans programından mezun ve ilgili alanlardan yüksek lisans veya doktora yapanlar da başvurabilmektedir. "Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi”ne ilişkin Lisans Programı mezunu olan adaylar ÖSYM sisteminde tanımlı olmalarına karşın bu alanlarda “Yüksek Lisans veya Doktora” mezunu adaylar ÖSYM sisteminde tanımlı bulunmamaktadır.                  

2016 yılı engelli memur alımlarında ilan edilmesi halinde “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” unvanlı kadrolara bu program mezunu adayların yanında  farklı lisans programı mezunu olmakla birlikte ilgili alanlarda “Yüksek Lisans veya Doktora” mezunu adayların da  tercihte bulunabilmeleri için adayların buna ilişkin "Yüksek Lisans veya Doktora” yaptıklarına dair diplomaları ile Kimlik Fotokopilerini Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına 30/06/2016 tarihine kadar şahsen getirmeleri gerekmektedir. 

Söz konusu adayların kimlik ve diploma  bilgileri “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi”  unvanlı kadrolara tercih yapabilmesi için ÖSYM Başkanlığına bildirilecektir.
 

Yorumlar (0)