Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Engelli İşçi Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü yayımladığı ilanında engelli personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alım ilanı hakkında genel şartları ve başvuru ayrıntılarını okuyucularımızla haberimizde paylaşıyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Engelli İşçi Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığının resmi web aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde görevlendirmek üzere engelli personel alımı yapacağını duyurdu.

Yayımlanan ilan hakkında detayları genel şartları ve başvuru ayrıntılarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

BAŞVURU DETAYLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan engelli personel alım ilanında bir adet gıda mühendisi alımının yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvurular ise Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yapılacaktır. İlana başvurular 24 Nisan 2018 tarihinde başladı ve 3 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu bağlamda adayların "Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak, Adli Sicil ve Arşiv kaydı bulunmamak,  Gıda Mühendisliği görevini yapmasına engel sağlık sorunu bulunmadığını tam teşekküllü Devlet Hastanesinden alacağı Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirmek" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adaylarda 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranmaktadır. Bunun yanı sıra adayların 2016 yılı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmiş olmaları gerekiyor ve adayların EKPSS puanlarının esası alınacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 16:15
YORUM EKLE