TCDD Engelli İşçi Alımı Yapıyor

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, yayımladığı ilan ile İşkur aracılığıyla işçi alımı yapacağını duyurdu. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Engelli Personel Alım İlanları 20.04.2017, 12:00 20.04.2017, 13:15
TCDD Engelli İşçi Alımı Yapıyor

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları İşkur üzerinden alınacak. 

TCDD işçi alımı, Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı ve Yol Bakım Onarım Şefi pozisyonunda yapılacak. 

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, noter huzurunda yapılacak kura çekimi veya sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD web sitesinde yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak 15.05.2017 – 16.05.2017 tarihlerinde, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar noter çekilişi ve sözlü sınava alınmayacak.

Sözlü sınavı 26.05.2017 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.

Görev alacak engelli işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan engelli işçilerin deneme süresi 4 aydır.

1- Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak engelli işçide, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 1 yıl çalışmış olmak şartı aranmaktadır. Adaylar çalışmalarını iş yerinden alacakları yazı ile belgeleyeceklerdir. İş yerinden almış oldukları yazıda hangi işte çalışmış olduğu, işyeri sigorta sicil numarası ve hangi tarihler arasında ne kadar çalıştığı belirtilecektir.

Ayrıca, SGK hizmet dökümünü istenecektir. Tecrübe şartı istenen taleplerimize başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayarak haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir.

 Öğrenim belgesi,Nüfus cüzdanı fotokopisi, TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya edevlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.), Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir), Engelli raporu, (engelli raporu vermeye yetkili hastanelerden alınacaktır.)

TCDD işçi alım ilanı başvuruları 20 Nisan- 4 Mayıs 2017 tarihleri arasında İşkur üzerinden yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (4)
fakir 2 yıl önce
tcdd de çalışmak için 'raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 1 yıl çalışmış olmak şartı aranmaktadır' tebrikler dışardan bakınca gerçekten komik ülkeyiz engelliyiz ya ölelim yani
Raşit Deniz 2 yıl önce
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MEZUNUYUM MUHASEBE FİNANSMAN ALANI OKUDUM YAŞIM 26 ZİHİNSEL ENGELLİYİM YÜZDE 50 RAPORUM VAR BABAM BİZDEN AYRI 7 YILDIR EVİMİZ KİRA
demiryolcu 3 yıl önce
Allah aşki i̇çi̇n eli̇ni̇zi̇ vi̇cdaniza koyun normal statü de i̇şçi̇ alin yada şi̇rketler devreye gi̇rsi̇n mağdur oluyoruz i̇nsan sevdi̇ği̇ i̇şle mutlu huzurlu oluyor yoksa i̇ş çok saygilarimla....
Emrah gökce 1 yıl önce
Şakagibi