09 Eylül 2020 Çarşamba 18:29
7 ilimize çok şiddetli sağanak yağış geliyor! Sel su baskını, heyelan ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirinizi alın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son ifadede "Ülkemizin kuzey kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, İstanbul'un Avrupa yakası kıyıları, Kırklareli kıyıları ile Van'ın kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor" açıklaması kaydedildi.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR BİLGİSİ

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel su baskını, heyelan ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Az bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, İstanbul'un Avrupa yakası kıyıları ile Kırklareli kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA 17°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 20°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Avrupa yakası kıyıları yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kıyıları yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 21°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İZMİR 22°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA 13°C, 29°C

Az bulutlu

MANİSA 22°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

MUĞLA 21°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 24°C, 42°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 27°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

BURDUR 17°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 24°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 16°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

ÇANKIRI 12°C, 30°C

Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 16°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu

KONYA 17°C, 28°C

Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 13°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE 15°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 11°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 18°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE 20°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 21°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 21°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Van'ın kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 8°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 8°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 17°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

VAN 11°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kuzey ve doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 18°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 21°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 22°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 25°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde Marmara ile Ege denizinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde doğusu yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yer yer 6 (50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) batısı yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Trakya'nın Karadeniz'e bakan kıyı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar yer yer 7 (60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde kuzeyi ile periyod boyunca açıkları yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu açık; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Antalya Körfezi’nin batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) gece saatlerinde 6 (50 km/sa) yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Son Güncelleme: 09.09.2020 18:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.