AK Parti'nin Çorum mitingi

- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Seçim dönemleri, karnelerin millete sunulduğu zamanlardır. Biz de gittiğimiz her yerde önce karnemizi milletimize gösteriyor sonra gelecek 5 sene için icazet istiyoruz. Zira biz muhalefet gibi laf değil, eser üretiyoruz" - "13'ü hastaneden oluşan toplam 18 adet sağlık tesisi inşa ederek, Çorum'da sağlık hizmetini üst seviyeye taşıdık"

Genel 12.02.2019, 18:17
AK Parti'nin Çorum mitingi

ÇORUM (AA) - Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim dönemleri, karnelerin millete sunulduğu zamanlardır. Biz de gittiğimiz her yerde önce karnemizi milletimize gösteriyor sonra gelecek 5 sene için icazet istiyoruz. Zira biz muhalefet gibi laf değil, eser üretiyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Abide Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Çorum'un gelişmesi, büyümesi, kalkınması ve yaşayanların eğitimden sağlığa kadar her alanda en iyi hizmeti alması için 17 yıldır gayret gösterdiklerini belirten Erdoğan, 17 yıldır Türkiye'nin geldiği yerin ortada olduğunu kaydetti. Herkes gibi kendilerinin de eksikleri bulunduğunu söyleyen Erdoğan, "Bürokrasiye takıldığımız, devletin içindeki kimi odakları aşamadığımız dönemler de yaşanmıştır ancak samimiyetimize, gayretimize benim Çorumlu kardeşlerim şahittir." ifadelerini kullandı.

Seçim dönemlerinin, siyasetçilerin hesaba çekildiği dönemler olduğunun altını çizen Erdoğan, "Seçim dönemleri karnelerin millete sunulduğu zamanlardır. Biz de gittiğimiz her yerde önce karnemizi milletimize gösteriyor sonra gelecek 5 sene için icazet istiyoruz. Zira biz muhalefet gibi laf değil, eser üretiyoruz. Bugüne kadar Çorum'a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 15,5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Bizden önde gelenlerin böyle bir derdi, yatırımı oldu mu? Yok." diye konuştu.

Eğitimde bin 520 yeni derslik inşa ettiklerini ve öğrenci sayısı 18 bine ulaşan Hitit Üniversitesini kurduklarını anlatan Erdoğan, 81 ilin tamamında üniversite bulunduğunun altını çizdi. Kentte öğrenciler açta açıkta kalmasın, en güzel şekilde eğitimlerine devam etsin diye otel konforunda, 5 bin 146 kişi kapasiteli yurt binaları inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, bu sene içerisinde de Alaca'da 250 kişi kapasiteli bir yurdu hizmete alacaklarının müjdesini verdi.

- Çorum Stadyumu yıl sonuna kadar tamamlanacak

Erdoğan, Çorum Merkez, Osmancık, Alaca ve Sungurlu'ya gençlik merkezleri ve spor salonları kazandırdıklarını da anlatarak, "Gençler, 20 bin seyirci kapasiteli Çorum Stadyumu'nun inşası devam ediyor. İnşallah, bu yıl sonuna kadar bu stadı da tamamlıyoruz. Tabii Çorumspor'dan da bu stadyumun hakkını vermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Çorum'un en güzel mesire alanlarından Çatak'ı gençlere yönelik, kamp yapacakları bir merkeze dönüştürme arzusunda olduklarını da aktaran Erdoğan, "Her yıl Çorum'un nüfusu artıyor. Bu ne demektir; artık Çorum, dışa insan vermiyor, tam aksine geri alıyor. TOKİ eliyle 6 bin 286 konut projesini hayata geçirerek, Çorum'un konut ihtiyacını hafiflettik. Çepni Mahallesi'ndeki 230 dönüm alanı Çorumlu kardeşlerimizin ailecek güzel vakit geçireceği Millet Bahçesi'ne dönüştürdük." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazreti Muhammed'in 3 sahabesini ağırlayan Hıdırlık ve çevresindeki, buranın manevi iklimine yakışmayan çirkin görüntüleri de tamamen ortadan kaldırdıklarını anlattı.

- "Bay Kemal'i kurtarma sandığı kurmuşlar"

İhtiyaç sahipleri, gaziler, şehit yakınları, engelli ve yaşlılara toplam 1,5 katrilyon liralık kaynak aktardıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bay Kemal, 'Ne verdiniz? Şehitlere bir şey vermediniz' diyor. Ben burada resmi ağızla konuşuyorum. Biz, Bay Kemal gibi afra tafra yapmıyoruz. Adamın ömrü yalanla geçmiş. SSK'ya genel müdür olmuş SSK'yı batırmış. Benim vatandaşım sağlam girdiği hastaneden sakat çıkmış. Bu böyle bir adam. Şimdi konuşuyor sağda solda, yine yalan. Aldığım mahkeme kararlarını biliyorsunuz değil mi? 1,5 milyon bir aldık, 1 milyon bir aldık, şimdi bir kısmı da yargıda. Fakat parayı kendisi de ödeyemiyormuş, öyle diyorlar. Onun için onun bu paralarını ödemesi için CHP içerisinde bir komisyon oluşturmuşlar. Milletvekilleri maaşlarından oraya ödemek suretiyle Bay Kemal'i kurtarma sandığı kurmuşlar."

- "Çorum'da sağlık hizmetini üst seviyeye taşıdık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarlarından önce Çorum'da en büyük sorunun sağlık alanında yaşandığını belirterek, "13'ü hastaneden oluşan toplam 18 adet sağlık tesisi inşa ederek, Çorum'da sağlık hizmetini üst seviyeye taşıdık." dedi.

Bu hastanelerden birinin 800 yataklı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, diğerinin de 250 yataklı Çorum Devlet Hastanesi olduğunu belirten Erdoğan, Çorum'da 5 sağlık tesisinin inşa, 8 sağlık tesisinin de plan, proje ve ihale aşamasında bulunduğunu aktardı.

Kentteki 59 kilometre olan bölünmüş yolu 326 kilometreye ulaştırdıklarını aktaran Erdoğan, maliyeti yaklaşık 3 katrilyon lira olan 11 adet yol projesinin yapımının da sürdüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum, Laçin, Osmancık yolu, Kırkdilim geçisini, tünelleriyle gelecek yıl sonuna doğru bitireceklerini açıklayarak, şunları kaydetti:

"Çorum- Merzifon Havalimanı yolunun 5 kilometresi tamamlandı. Maalesef kamulaştırma sıkıntılarından dolayı bu proje biraz uzadı. Son 7 kilometredeki kamulaştırmaları bu yıl içinde çözüp yolun kalanını 2019 bitmeden inşallah sizlerin hizmetine sunacağız. Yapımı devam eden Merzifon-Çorum ayrımı Mecitözü-Amasya-Turhal yolu ile Çorum-İskilip yolunu 2 yıla kadar bitiriyoruz.

Çorum'un hızlı tren için gün saydığını çok iyi biliyorum. Ben de bu meseleyi bizzat takip ediyorum. Çorum'un bu hayalini inşallah gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız. Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale hızlı tren projemizin üç kesim halinde etüt proje çalışmaları da ayrıca devam ediyor. Bu hatla Çorum bir taraftan Karadeniz'e bir taraftan da İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne hızlı tren konforuyla bağlanmış olacak. Amacımız bozkırın ortasında sanayi ve üretim vahası, bu şekilde yükselen Çorum'u her açıdan çok daha cazip hale getirmektir."

(Sürecek)

Yorumlar (0)