Arefe günü hangi bankalar açık? Arefe günü bankalar kaçta kapanıyor?

'Arefe günü bankalar kaça kadar açık? sorusu en çok aranan konulardan biri. 'Ramazan Bayramı başlamadan önce birçok insan bankacılık işlemlerini arefe günü halledip halledemeyeceklerini merak ediyor. Çünkü bayramın başlamasıyla resmi tatil nedeniyle birçok kamu kurumu gibi bankalar da tatilde olacak. Peki, arefe günü yani bugün hangi bankalar kaça kadar açık olacak? Bankacılık işlemleri bugün saat kaça kadar yapılabilecek?

Arefe günü hangi bankalar açık? Arefe günü bankalar kaçta kapanıyor?

Arama motorlarında en çok sorulan sorulardan biri, 'Arefe günü bankalar açık mı?' ve 'Bugün bankalar saat kaça kadar açık?' soruları oldu.

Vatandaşlar bayram heyecanı yaşarken bir yandan da tatil öncesinde işlerini tamamlamak istiyor. Arefe günü ve bayramda hangi kurumların açık, hangilerinin kapalı olduğu merak konusu oldu. Arefe günü birçok resmi kurum öğleden sonra kapalı olacak. Cumhurbaşkanlığının yayınladığı kararnameye göre 3 Haziran 2019 Pazartesi günü (Arefe Günü) saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek. Ek olarak 7 Haziran Cuma günü de resmi tatile eklendi. Resmi tatiller kamu kurumlarını ve görevlilerini kapsıyor.

Bugün bankalar kaça kadar açık?

3 Haziran Pazartesi günü bankalar sabah açık olacak. 3 Haziran Pazartesi öğleden sonra ve bayramın ilk üç günü tatil olacak (4 Haziran Salı, 5 Haziran Çarşamba, 6 Haziran Perşembe). 7 Haziran Cuma günü bankalar yeniden çalışmaya başlayacak. İnternet üzerinden yapılan EFT işlemleri 3 Haziran Pazartesi günü öğlene kadar yapılabilecek. Öğleden sonraki EFT işlemleri 7 Haziran Cuma gününe kalacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE