Babalar günü ne zaman? En güzel babalar günü mesajları

Babalar günü bu yıl 16 Haziran pazar günü kutlanacak. Babalar günü geleneksel olarak her yıl haziran ayının 3. haftasında pazar günü kutlanıyor. Babalar gününe sayılı günler kala babalar günü mesajlarıda araştırılmaya başlandı. İşte en güzel babalar günü mesajları...

Genel 07.06.2019, 17:34
Babalar günü ne zaman? En güzel babalar günü mesajları

Haziran ayının gelmesiyle birlikte, Babalar Günü'nün tarihi araştırılmaya başlandı. Peki, babalar günü hangi güne denk geliyor? 

Babalar günü ne zaman?

Babalar günü bu yıl 16 Haziran 2019 Pazar günü kutlanacak.

Babalar günü ilk ne zaman kutlandı?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

En güzel ve duygusal babalar günü mesajları

Babalar gününe sayılı günler kala babalar gününe özel mesajlar araştırılmaya başlandı. Babasına, sevgi dolu mesajlar göndermek isteyenler için Babalar günü mesajlarını sizin için derledik. İşte Babalar günü mesajları;

İnsanın babasının olmamasının ne kadar kötü bir şey olduğunu anlayamazsınız hala babası hayatta olanlar. Lütfen onları sevin sayın sevdiğinizi belli edin çünkü bir gün onlarda gidecekler her insanoğlu gibi.

Ölmüş babaya yollanır mı yollanır arkadaşlar hemde derin bir nefes çekerek yollanır. Babalar günü için hazırladığımız babalar gününe özel cep telefonu sms mesajlarını bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Dünyadaki çiçeklerin en güzeli güldür. Güllerin en güzeli ise sen. Günün Kutlu Olsun Babacığım

Mesafeler Ne Kadar Uzun Olursa Olsun Sevgisini Her Zaman Üzerimde Hissettiğim Dün De Bugün De Yarın Da Hep Yüreğim Kadar Yakınımda Olan Babacığım Seni Çok Seviyorum.

Sen Allah(c.c)’a Dilenen Dilek Göklere Uzanan Ellerimsin Sen Gözümden Süzülen Yaş Düşüncem Hasretimsin Sen Anlatmak İsteyipte Anlatamadığım, Kelimelerle İfade Edemediğim Biricik Babamsın.

Ben sensiz geçen günlerime yanarken, belki sen bensizliğe sevineceksin.. Ama şunu unutma ki bir tanem; bir gün sen de SEVECEKSİN!

Sevdiğimden bu yana her acıyı tattım her çileye alıştım, yalnız senin yokluğuna alışamadım.artık anlıyorum hasretten, göz yaşından başka bir şey vermemişsin bana.

Yüreğine sevda eken, ayrılık biçer mi, seven sevilenden kolayca vazgeçer mi, sen beni sevme gülüm,ben yanarım ikimizin yerine yetmez mi?

Dün gökyüzüne bir avuç yıldız fırlattım. Karanlığında aydınlığım olsun diye. Şimdi sensizliği kalbime fırlatıyorum, bıraktığım yerden dönesin diye. Vazgeçilmezim sıra sende gururu bir yere fırlat ve pişmanlığımla sızlayan şu kalbimi mükemmelliğinle donat.
 
Sen benim içimde açan bir güldün.Sönmek bilmeyen alevlenen içimde başımı her yastığa koyuşta sen varsın hayallerimde. Çünkü sen benim içimden söküp bir türlü atamadığımsın.

Bak yine soldu güneş yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertligim kederliğim gelmezsen kahrolurum yıkılırım sevgilim seni çok seviyorum.

Sen sigara dumanın altında yana yana en sonunda kül oldun, sen kibritin hiç yanmayan ucundan birinin hayatından geçmiş oldun!

Ölmek dünyada unutulup gitmekmiş, ölmek bir kefen giymekmiş, ölmek o soğuk o korkunç ve o kara toprağa girmekmiş… Yok be aşkım asıl ölmek “sensizlikmiş.”

Bir umuttu yalnızlık bir şeyleri paylaşamamaktı belki,gözler dalıp giderken, yaralı bir serçeye ağlayan bir buluttu belkide,belki belkilerle dolu bir hayattı bu….
 
Ben sensizdim! Akşamın yaklaştığı saatlerde. Kahrolursun görme ağladığımı. Başlayan düşü şafakla birlikte dağıtır ansızın her gün batımı..

Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunluğun en acımasız olduğu zamanlardayım. Hiç bu kadar uzun susmadın sevdiğim. Hiç bu kadar uzun gitmedin bilmediğim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında!

Yalnızca çocuklar ağlar ve yalnızca Allah(c.c) affeder… Eğer bir gün beni terk edersen; çocuk değilim ağlamam, Allah(c.c) değilim affetmem.☘Kötü diye bir şey olmasaydı, cehennem boş kalırdı. sen beni kırmasaydın, bu can uğruna fedaydı. Seni çok seviyorum.

Babanın rolü, yüz öğretmeninkine bedeldir.

Yorumlar (0)