banner731

Boğaz köprü geçişlerinde düzenleme! Hangi araçlar Boğaz köprüsünden geçebilecek?

UKOME, Boğaz köprülerinden geçecek araçlara ilişkin düzenlemeler getirdi. 31 Mayıs'ta açıkladığı kararda M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı kategorisindeki minibüs tipi olan ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerden oluşan 2. sınıf araçlar 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'nden geçebileceği açıklamıştı. UKOME kararı sonra köprülerde geçiş yapabilecek araçların grafiğini yayınladı. İşte detaylar...

Genel 11.06.2019, 15:56
Boğaz köprü geçişlerinde düzenleme! Hangi araçlar Boğaz köprüsünden geçebilecek?

İBB, UKOME'nin aldığı karara göre, yolcu taşımasında kullanılan M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı kategorisindeki minibüs tipi olan ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerden oluşan 2. sınıf araçlar 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'nden geçebileceği 31 Mayıs'ta açıklanmıştı. Bunun üzerine UKOME Boğaz köprü geçişlerinde düzenlemeye gitti ve grafik yayınladı. 

Hangi araçlar geçebilecek?

Rapor doğrultusunda teklifi kabul eden UKOME'nin aldığı karara göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 1. sınıf araçlar ile yolcu taşımasında kullanılan M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı kategorisindeki minibüs tipi olan ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerden oluşan 2. sınıf araçlar, turizm, personel ve okul için kullanılan tüm servis araçları, toplu taşıma araçları, N1 sınıfı acil yardım ambulansı ve acil sağlıkaraçları geçebilecek.

Azami yüklü ağırlığı 0,75 tonu geçmeyen hafif römorklu araçlar hariç, sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında başka oturma yeri de bulunabilen, sürücü bölümü gövdeyle bitişik olan Panelvan kamyonetler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullanabilecek.

Birinci sınıf araçlar ile kamyon ve otobüslerin dışındaki 2. sınıf araçlar, turizm, personel ve okul için kullanılan tüm servis araçları, karavan, ticari olarak 100 kilometreye kadar şehirler arası tarifeli ve tarifesiz yolcu taşımacılığı yapan D4 yetki belgeli araçlar, toplu taşıma araçları, Karayolları Genel Müdürlüğünden izinli kamu kurum ve kuruluşlarının resmi makam hizmet araçları Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden ise her türlü motorlu araç geçebilecek.

İşte karar sonrası uygulanacak geçiş listesi:

Yorumlar (0)