Bursa'da İlkokul müdiresi zimmetine para geçirme suçundan gözaltına alındı

Bursa Nilüfer'de Emir-Koop İlkokulu'nun müdiresi, iddiaya göre öğrencilerden aidat ve bağış adı altında topladığı 60 bin liranın 30 bin lirasını kendi zimmetine geçirdi. O okul müdiresi polis tarafından gözaltına alındı.

Bursa'da İlkokul müdiresi zimmetine para geçirme suçundan gözaltına alındı

Bursa Nilüfer'de eğitim veren Emir-Koop İlkokulu'nun müdiresi B.Z’nin öğrencilerden bağış ve aidat adı altında zorunlu olarak topladığı paraların bir kısmını zimmetine geçirdiği iddiası Bursa polisini harekete geçirdi. 

Ekipler yaptıkları araştırmalarda okul müdiresinin öğrencilerden kayıt yaptırmak, sınıf ya da öğretmen seçmek için para aldığını tespit etti. 2018-1019 eğitim öğretim yılı içerisinde toplam 60 bin lira para toplayan B.Z.’nin bu paranın 30 bin lirasını okula harcadığı belirlendi. 

30 BİN LİRAYA NE OLDUĞUNU AÇIKLAYAMADI

Geri kalan 30 bin liranın ise ortada olmadığı ileri sürüldü. Gözaltına alınan B.Z’nin ifadesinde suçlamaları kabul etmediği fakat toplanan 60 bin liranın 30 bin lirasına ne olduğuna dair de bir açıklama yapmadığı öğrenildi.

Okul müdiresi B.Z. emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE