Doğu Anadolu'da kış

- Van, Muş ve Bitlis'te olumsuz hava koşulları nedeniyle 37 yerleşim yerinin yolu kapandı - Muş merkeze bağlı Çengilli köyünde bazı tek katlı evler adeta kara gömüldü

Doğu Anadolu'da kış

VAN (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden Van, Bitlis ve Muş'ta kar nedeniyle 37 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları sonucu 10 yerleşim yerinin yolunun kapandığı bildirildi.

Başkale, Bahçesaray ve Gürpınar ilçelerinde kapanan yolların açılması için çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, kırsal bölgelerde olumsuz havanın etkisini sürdürdüğü aktarıldı.

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde kapalı bağlantı yolu bulunmadığı belirtildi.

Bitlis Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kar yağışı nedeniyle kapanan 7 köy yolunun ulaşıma açılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Muş Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ise kar nedeniyle 5 köy ve 15 mezra yolunun ulaşıma kapandığını, ekiplerin bu yolları açmak için çalıştığını bildirdi.

Muş merkeze bağlı Çengilli köyünde tek katlı evler adeta kara gömüldü. Köy sakinlerinden Celalettin Yöndem, kar kalınlığının bölgede yer yer 10 metreye ulaştığını ve yaklaşık 5 aydır olumsuz hava koşulları nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.


Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE