Ege Denizi'nde deprem oldu! AFAD ve Kandilli son depremler...

Ege'de deprem haberi! AFAD ve Kandilli'den yapılan son açıklamaya göre Egeliler bayramın ikinci gününe deprem ile uyandı. 3.5 olarak duyurulan deprem yerin 11.1 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Ege Denizi'nde deprem oldu! AFAD ve Kandilli son depremler...

Son deprem haberine göre, Ege sabah saatlerinde 3,5 ile sarsıldı. Girit Adası ve yakınlarında gerçekleşen deprem AFAD ve Kandilli'den yapılan açıklamaya göre deprem, 11.1 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi, saat 08.16'da merkez üssü Girit Adası'nın 25 kilometre açığı olan sarsıntının büyüklüğünü 3.5 olarak verdi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi ise, depremin büyüklüğünü 3.2 olarak duyurdu.

Akdeniz'in ortasını boydan boya kat eden dev fay hattı, Girit'in hemen güneyinden geçiyor.

Ege son depremler

Türkiye’de bölgeye en yakın deprem en son Manisa Soma merkezli olarak meydana gelmişti. 2 gün önce meydana gelen depremin büyüklüğü 3.8 olarak açıklanmıştı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 11:00
YORUM EKLE