Ekrem İmamoğlu kaç yaşında? Ekrem İmamoğlu'nun doğum tarihi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun hayatı, yaşı ve nereli olduğu vatandaşlar tarafından oldukça merak edilip araştırılıyor. Peki Ekrem İmamoğlu kaç yaşındadır? Ekrem İmamoğlu nerelidir?

Genel 09.06.2019, 16:53 09.06.2019, 17:09
Ekrem İmamoğlu kaç yaşında? Ekrem İmamoğlu'nun doğum tarihi

31 Mart İstanbul seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hayatı merak edilip araştırılmaya başlandı. Peki, Ekrem İmamoğlu kaç yaşındadır? Ekrem İmamoğlu nerelidir?

Ekrem İmamoğlu'nun hayatı

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon'da doğdu. Trabzon Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı. 2009'da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü'nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991'den bu yana Beylikdüzü'nde yaşıyor.

Yorumlar (0)