Filistin Devlet Başkanı Abbas Suudi Arabistan'da

- Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Riyad'da Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz ile görüştü

Filistin Devlet Başkanı Abbas Suudi Arabistan'da

RAMALLAH (AA) – Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Suudi Arabistan'da Kral Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, iki günlük resmi ziyaret için Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a giden Abbas, İsrail'in ihlalleri, halihazırdaki siyasi durum ve Kudüs başta olmak üzere Filistin davasının maruz kaldığı riskler konusunda Kral Selman'ı bilgilendirdi.

Abbas'ın ABD'nin İsrail-Filistin sorununa "çözüm" amacıyla pazarladığı Yüzyılın Anlaşması'na ilişkin gelişmeleri Kral Selman ile görüştüğü belirtilen haberde, Filistin Devlet Başkanı'nın ABD'nin Filistin davasına ilişkin "komplolarına" dikkati çektiği aktarıldı.

Suudi Arabistan ziyaretinde Abbas'a Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat ve Filistin İstihbarat Teşkilatı Başkanı Macid Ferec başta olmak üzere çok sayıda Filistinli yetkili eşlik etti.

Riyad'a dün ulaşan Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın ziyaretinin bu akşam son bulması bekleniyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE