Heniyye BM Özel Koordinatörü ile Gazze ablukasını ve ateşkesi görüştü

GAZZE (AA) - Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile Gazze ablukasının kaldırılması ve İsrail ile ateşkes konularını görüştüğü belirtildi.Heniyye'nin...

Heniyye BM Özel Koordinatörü ile Gazze ablukasını ve ateşkesi görüştü

GAZZE (AA) - Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile Gazze ablukasının kaldırılması ve İsrail ile ateşkes konularını görüştüğü belirtildi.

Heniyye'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, telefonda gerçekleşen görüşmede Heniyye, "İsrail'in daha önce verdiği yükümlülükleri yerine getirmede oyalama ve isteksizlik gösterdiğini, buna karşı Filistin halkında da bir öfke halinin olduğunu" ifade etti.

Gazze'de Filistin halkının sıkıntılarını hafifletecek çeşitli projelerin uygulanması için çaba harcadıklarını belirten Mladenov da bu çerçevede daha fazla çaba göstereceklerini kaydetti.

Mladenov'a teşekkür eden Heniyye, Mısır başta olmak üzere uluslararası ve bölgesel taraflarla koordine içinde daha fazla çaba harcanması çağrısında bulundu.Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE