Irak'tan kayıp İranlı ve Kuveytli asker naaşları için çağrı

BAĞDAT (AA) - Irak Savunma Bakanlığınca, Körfez Savaşı ve Kuveyt işgali sırasında hayatını kaybeden askerlerin nerede gömüldüğüne dair ellerinde bilgi olan vatandaşların ödüllendirileceği belirtildi.Bakanlık tarafından yapılan yazılı...

Irak'tan kayıp İranlı ve Kuveytli asker naaşları için çağrı

BAĞDAT (AA) - Irak Savunma Bakanlığınca, Körfez Savaşı ve Kuveyt işgali sırasında hayatını kaybeden askerlerin nerede gömüldüğüne dair ellerinde bilgi olan vatandaşların ödüllendirileceği belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, İran-Irak Savaşı ve Irak'ın Kuveyt İşgali sırasında kaybolan Irak, İranlı ve Kuveytli askerlerin naaşlarının nerede gömüldüğüne dair bilgi sahibi olan vatandaşların bakanlığa müracaat etmeleri istendi.

Açıklamada, kayıp askerlerin naaşlarına ulaşılması için bakanlık yetkililerine bilgi verecek Iraklı vatandaşların ödüllendirileceği de ifade edildi.

Irak ile İran arasında 1980-1988 yıllarında yaşanan savaşta yüz binlerce insan hayatını kaybetmişti. Bağdat ile Tahran arasında barışın sağlanmasının ardından Irak, 1990'da çeşitli bahanelerle Kuveyt'i işgal etmişti.

Uluslararası Kızıl Haç Örgütü nezaretinde her ay onlarca kayıp İranlı ve Iraklı askerin kalıntıları karşılıklı olarak iade ediliyor.
Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE