İstanbul FETÖ jandarma yapılanması operasyonunda 40 kişi gözaltına alındı

İstanbul FETÖ jandarma yapılanması operasyonunda, İstanbul İl Jandarma Komutanlığında görevli 10'u subay, 29'u astsubay, 2'si uzman çavuş, 41 şüpheliden 40'ı, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Genel 07.12.2018, 12:17 07.12.2018, 12:37
İstanbul FETÖ jandarma yapılanması operasyonunda 40 kişi gözaltına alındı

İstanbul FETÖ jandarma yapılanmaoperasyonunda bir çok kişi gözaltına alındı. Jandarmadan jandarmaya yapılan FETÖ operasyonunda 40 kişi gözaltına alındı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit kontörlü hatlarla ardışık veya yoğun olarak irtibat sağlandığı tespit edilenlere yönelik çalışmalar sürüyor.

Savcılık bu kapsamda, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nda aktif görevli olan 10'u subay, 29'u astsubay, 2'si uzman çavuş olmak üzere 41 asker hakkında gözaltı kararı verdi. Savcılığın ayrıca bu şüpheliler hakkında arama ve el koyma talebi de İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince kabul edildi.

İstanbul Jandarma Komutanlığı ekipleri bu kapsamda yaptıkları çalışmalarda, şüphelilerden 40'ını gözaltına aldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan bir şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Yorumlar (0)