Kızılay'dan "Rahmet Olsun" projesi

- Türk Kızılay'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle başlattığı projesi kapsamında, anne ve bebeğinin ihtiyaçlarını içeren "Sevgi Bohçaları", yeni doğum yapmış ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak

Kızılay'dan

İSTANBUL (AA) - Türk Kızılay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile "Rahmet Olsun" projesi başlattı.

Türk Kızılay'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleşen "Rahmet Olsun" projesi kapsamında, yakınlarını kaybetmiş kişilerin Kızılay'a yapacağı bağışlar ihtiyaç sahibi anne ve yeni doğan bebeğine "Sevgi Bohçası" olarak ulaştırılacak.

Bu amaçla İstanbul'daki 14 mezarlığın idari tesisleri ve gasilhanelerine Türk Kızılay tarafından "Rahmet Kumbaraları" yerleştirildi. Bağışçılar, bu kumbaralar aracılığıyla projeye katkıda bulunabilecek.

Gerek mezarlıklardaki kumbaralar aracılığıyla gerekse "RAHMET" yazıp 2868'e SMS göndererek (1 SMS bedeli 10 TL) bağış yapacak kişiler adına içerisinde anne ve bebeğine ilk etapta lazım olacak kıyafet ve hijyen setlerinin bulunduğu "Sevgi Bohçaları" hazırlanacak.

Kızılay tarafından hazırlanan bu bohçalar ülke genelindeki tüm hastanelerde, yeni doğum yapan ihtiyaç sahibi anne ve bebeğine, Kızılay şubeleri aracılığıyla ulaştırılacak.

İlk etapta İstanbul genelindeki mezarlıklara yerleştirilen "Rahmet Kumbaraları" bir süre sonra Türkiye genelindeki tüm mezarlık ve gasilhanelere konulacak. Yakınlarını kaybetmiş kişilerin bağışları sayesinde yeni doğum yapmış ihtiyaç sahibi anneler ve hayata merhaba diyen bebeklerine destek olunacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE