Konya'da iki kardeşi yaralayan kasabın avukatının basit savunması yuh dedirtti

Konya'da borçlu olduğu iki kardeşten birini silahla diğerini 17 yerinden bıçakla yaralayan sanığın avukatı, müvekkilini kurtarabilmek için yaptığı savunma yuh dedirtecek nitelikte. Avukatın müvekkilinin kasap olması sebebiyle bıçağı çok iyi kullandığını, isteseydi yaralamak yerine çok rahat bir şekilde öldürebileceğini, dolayısı ile ölüme teşebbüs suçundan değil, yaralama suçundan yargılanmasını savundu...

Konya'da iki kardeşi yaralayan kasabın avukatının basit savunması yuh dedirtti

Konya'da hasarlı trafik kazası nedeniyle borçlu olduğu  kardeşlerden birini tabancayla, diğerini ise bıçakla yaralayan kişinin  yargılanmasına devam edildi. 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Mustafa  Aydınkafa, yaralanan Kenan ve Osman Deveci kardeşlerin yakınları ile taraf  avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti sanığa, kardeşleri yaraladığı anların güvenlik kamerası  görüntülerini izletti. Ardından söz alan sanığın avukatı, Aydınkafa'nın kasaplık yaptığını  hatırlatarak, "Kasaplar bıçak kullanmayı çok iyi bilir. İstese öldürebilirdi.  Fakat bu, öldürmeye teşebbüs değil, yaralamadır." şeklinde savunma yaptı.

Duruşma savcısı ise esas hakkındaki mütalaasında, sanık Aydınkafa'nın,  Kenan ve Osman Deveci kardeşleri yaralamaya değil, öldürmeye teşebbüs ettiğini  belirterek, bu suçtan cezalandırılmalarını istedi. Savcı ayrıca, sanığın  tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

EK SAVUNMA İÇİN SÜRE İSTEDİ

Bunun üzerine söz alan sanığın avukatı, esas hakkındaki mütalaayı  kabul etmediklerini kaydederek, Deveci kardeşlerin, müvekkilini rahatsız ettiğini  ve yağmaya teşebbüs eğilimlerinin olduğunu ileri sürdü. Sanık avukatı, ek savunma  için süre istedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek,  duruşmayı erteledi.

Merkez Meram ilçesi Taşköprü Caddesi'nde, 11 Şubat'ta, Osman ve Kenan  Deveci kardeşler, hasarlı trafik kazası nedeniyle kendilerine borcu olan Mustafa  Aydınkafa'nın kasap dükkanına gitmiş, çıkan kavgada Aydınkafa, silahını alarak  kaçmaya çalışan Osman Deveci'yi sokak ortasında bacağından vurmuştu.

Aydınkafa, sürünerek yakınlardaki bir markete sığınan Deveci'nin  yardımına gelen kardeşi Kenan Deveci'yi de 17 yerinden bıçaklayarak olay yerinden  kaçmıştı. Polis ekipleri, Aydınkafa'yı merkez Meram ilçesi Güneydere  Mahallesi'ndeki bir bağ evinde yakalamıştı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE